Exminister Lajčák bude pôsobiť ako predstaviteľ Únie pre dialóg medzi Belehradom a Prištinou

Slovensko Správy

5.4.2020 (Webnoviny.sk) – Bývalý minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák bude pôsobiť ako osobitný predstaviteľ Európskej únie (EÚ) pre dialóg medzi Belehradom a Prištinou a pre iné regionálne otázky týkajúce sa západného Balkánu. Agentúru SITA o tom informovalo ministerstvo zahraničných vecí (MZV).

„Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR víta vymenovanie Miroslava Lajčáka za osobitného predstaviteľa EÚ pre dialóg medzi Belehradom a Prištinou a pre iné regionálne otázky týkajúce sa západného Balkánu,“ píše sa vo vyhlásení rezortu diplomacie.

Ministerstvo tiež uviedlo, že Slovensko bude naďalej podporovať dosiahnutie komplexnej a právne záväznej dohody medzi Belehradom a Prištinou.

„Ako aj všetky krajiny regiónu pri ich reformách, prehlbovaní regionálnej spolupráce, vzájomnom zmierení a najmä pri plnení podmienok pre vstup do EÚ,“ uviedol rezort diplomacie.

Novú Lajčákovu úlohu považuje MZV za „dôležitú a náročnú“ a má v pláne poskytnúť mu pri jej plnení plnú podporu.

Zdroj: Webnoviny.sk – Exminister Lajčák bude pôsobiť ako predstaviteľ Únie pre dialóg medzi Belehradom a Prištinou © SITA Všetky práva vyhradené.