Danko: Slovensko bude mať výnimočný zákon, ak schvália podnikové byty

Slovensko Správy

27.11.2019 (Webnoviny.sk) – Predseda parlamentu Andrej Danko potvrdil, že hlasovanie za predĺženie moratória na predvolebné prieskumy bolo súčasťou dohody. Tá má zabezpečiť, aby Smer-SD zahlasoval za novelu zákona od Slovenskej národnej strany (SNS), ktorá podporí výstavbu podnikových bytov.

Uviedol tak v stredu na tlačovej konferencii v NR SR. Danko sa zároveň sťažoval na prieskum agentúry AKO, ktorý SNS nameral preferencie 6,4 percenta. Anketu zverejnenú v utorok vníma ako čísla na objednávku.

Podnikatelia budú radi investovať

„Nech je aj také moratórium, keď sa mi schvália podnikové byty. Verte tomu, že ak sa mi to podarí, Slovensko bude mať výnimočný zákon, kedy podnikatelia budú radi investovať, budú mať zrýchlené odpisy a podobne,“ vyhlásil Danko.

Dodal, že súčasťou dohody je, že SNS podporí zákon o štátnom rozpočte, podmienkou je, že minister financií má dodať zákon o digitálnej dani. Predĺženie moratória zo 14 na 50 dní presadili predovšetkým poslanci za strany Smer-SD, SNS a Kotlebovci – ĽSNS, keď prelomili veto prezidentky Zuzany Čaputovej.

„Vy nevidíte aj utorkový prieskum? To boli čísla na objednávku. Keďže nemáme systém licencovania takých agentúr, vyzývam, nech zverejnia, kto prieskum zadával. Inak by sme sa na ne pozerali, keby sme zistili, že ho zadával Andrej Kiska,“ povedal predseda SNS.

Vlastná otázka AKO

Agentúra v tlačovej správe k prieskumu v utorok uviedla, že otázka o preferenciách „nepatrí žiadnemu zadávateľovi“ a je vlastnou otázkou AKO.

Agentúra v tlačovej správe k prieskumu v utorok uviedla, že otázka o preferenciách „nepatrí žiadnemu zadávateľovi“ a je vlastnou otázkou AKO. „Zhodou okolností, pán Kiska ani strana Za ľudí do meraného prieskumu nezadávala ani jednu otázku,“ dodal v reakcii pre agentúru SITA konateľ a spolumajiteľ agentúry AKO Václav Hřích.

Poznamenal, že pre stranu Za ľudí robili prieskum len raz, a to v súvislosti s meraním preferencií pri možnom spojení s koalíciou Progresívne Slovensko/Spolu.

Ďalej Danko potvrdil, že na 25. mieste kandidátky bude poslankyňa NR SR Alena Bašistová, ktorá v minulosti pôsobila v strane Sieť. Kandidátku bude uzatvárať primátor Popradu Anton Danko, aj keď sa nestal členom strany SNS.

Zároveň vyhlásil, že mimoriadna schôdza NR SR, ku ktorej dnes opozícia vyzbierala dostatok podpisov, bude pravdepodobne na budúci týždeň v stredu o 14:00.

Viac k témam: moratórium, podnikové byty
Zdroj: Webnoviny.sk – Danko: Slovensko bude mať výnimočný zákon, ak schvália podnikové byty © SITA Všetky práva vyhradené.