Členom strany Brexit mali ponúkať šľachtické tituly, ak nebudú kandidovať proti konzervatívcom

Správy Svet

16.11.2019 (Webnoviny.sk) – Londýnska metropolitná polícia vyšetruje obvinenia, podľa ktorých kandidátom strany Brexit ponúkali pracovné príležitosti a tituly výmenou za to, že nebudú v budúcomesačných voľbách kandidovať proti Konzervatívcom. Informovali o tom v sobotu s tým, že preverujú „dve obvinenia z volebného podvodu a zneužitia moci„.

Rola v rokovaniach o brexite

Kandidátka Ann Widdecombe sa pre BBC vyjadrila, že jej výmenou za to, že ustúpi, ponúkli rolu v ďalších rokovaniach o brexite. Líder strany Nigel Farage zase tvrdí, že ľudia pracujúci pre premiéra Borisa Johnsona oslovili vyššie postavených členov jeho strany s tým, že ak ho presvedčia, aby stiahol viac svojich kandidátov, spravia z nich šľachticov.

Konzervatívci chcú od členov strany Brexit, aby ustúpili ich kandidátom a netrieštili hlasy probrexitových voličov.

Odmietli volebný pakt

Britská strana Brexit vo štvrtok oznámila, že odmietla volebný pakt s vládnymi konzervatívcami a do decembrových predčasných volieb posiela 300 kandidátov, aby tak prinútila premiéra splniť sľub o čistom odchode z Európskej únie.

Vo voľbách sa bude bojovať o všetkých 650 kresiel Dolnej snemovne britského parlamentu. Farage pritom už predtým oznámil, že jeho strana sa nebude uchádzať o vyše 300 mandátov, ktoré držia konzervatívci, aby tak nerozdelili hlasovanie probrexitového tábora.

Viac k témam: Brexit, britská polícia
Zdroj: Webnoviny.sk – Členom strany Brexit mali ponúkať šľachtické tituly, ak nebudú kandidovať proti konzervatívcom © SITA Všetky práva vyhradené.