Cestný pirát sa vysokou rýchlosťou hnal Bánovcami nad Bebravou, priznal sa k užitiu pervitínu

Slovensko Správy

6.1.2020 (Webnoviny.sk) – Policajti z Bánoviec nad Bebravou zadržali 47-ročného muža, ktorý pravdepodobne šoféroval pod vplyvom omamných látok. Ako informovala polícia na sociálnej sieti, vodiča, ktorý šoféroval vozidlo značky Opel vysokou rýchlosťou po Trenčianskej ulici v Bánovciach nad Bebravou, podrobili dychovej skúške.

„Dychová skúška na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu ukázala negatívny výsledok. Vodič napriek tomu javil známky požitia omamných látok,“ uvádza polícia.

Keďže sa vodič bezdôvodne odmietol podrobiť lekárskemu vyšetreniu na zistenie prítomnosti omamných látok, policajti ho v zmysle zákona obmedzili na osobnej slobode.

„V predmetnej veci sme začali trestné stíhanie vo veci prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Uvedená vec je v štádiu vyšetrovania. Po vykonaní potrebných procesných úkonov sa vodič policajtom neskôr priznal, že užil pervitín,“ dodala k prípadu polícia.

Viac k témam: cestný pirát
Zdroj: Webnoviny.sk – Cestný pirát sa vysokou rýchlosťou hnal Bánovcami nad Bebravou, priznal sa k užitiu pervitínu © SITA Všetky práva vyhradené.