Česká turistka sa pošmykla a spadla pri zostupe z Baranca, zasahovali horskí záchranári

Slovensko Správy

29.2.2020 (Webnoviny.sk) – Horskí záchranári z Oblastného strediska Západné Tatry pomáhali popoludní 28-ročnej českej turistke, ktorá spadla pri zostupe z Baranca. Horská záchranná služba (HZS) o tom informovala na svojej internetovej stránke.

Pád turistky v žľabe spod Baranca smerom do Žiarskej doliny nahlásili na tiesňovú linku HZS turisti. „Podľa slov oznamovateľky bolo z miesta počuť krik a plač. Udalosť odišli do terénu preveriť profesionálni a dobrovoľní záchranári HZS z Oblastného strediska Západné Tatry, ktorí v žľabe lokalizovali dve osoby. Pomocou zvukovej signalizácie zistili potrebné informácie týkajúce sa zdravotného stavu a ďalej postupovali na miesto nehody. 28-ročná turistka českej národnosti sa počas zostupu z Baranca pošmykla a spadla, pričom si bolestivo poranila rameno. Na túre bola spoločne s priateľom, ktorý zišiel k nej,“ uviedla k zásahu HZS.

Horskí záchranári zranenej žene poskytli prvú pomoc, končatinu jej zafixovali a s dvojicou zostúpili k Žiarskej chate, odkiaľ ich pomocou skútra transportovali do ústia doliny. Na odporúčané lekárske vyšetrenie pokračovali na vlastnú žiadosť samostatne.

Viac k témam: česká turistka, Horskí záchranári
Zdroj: Webnoviny.sk – Česká turistka sa pošmykla a spadla pri zostupe z Baranca, zasahovali horskí záchranári © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *