Boj proti klimatickej kríze len predstierajú, pustila sa Greta Thunberg do politikov

Správy Svet

12.12.2019 (Webnoviny.sk) – Švédska ekologická aktivistka Greta Thunberg na klimatickej konferencii v španielskom Madride vyhlásila, že svetoví politici a šéfovia veľkých firiem iba predstierajú, že bojujú proti klimatickým zmenám.

Vyzvala politikov, aby sa prestali stále usilovať o výnimky rôzneho druhu a o hľadanie tých najrôznejších spôsobov, ako sa vyhnúť transformácii svojich ekonomík na bezuhlíkové. Na konferencii vystúpila v deň, keď ju prestížny americký magazín Time vyhlásil za osobnosť roka 2019.

„Naozajstné nebezpečenstvo spočíva v tom, keď politici a šéfovia firiem predstierajú, že sa niečo (v boji proti klimatickej kríze – pozn. SITA) deje, ale pritom v skutočnosti sa nedeje takmer nič, ak nerátame vzletné reči a šikovné PR,“ vyhlásila v stredu Greta.

„Toto stretnutie by malo byť o hľadaní holistických (zahŕňajúcich všetky súčasti a problémy planéty – pozn. SITA) riešení. Ale namiesto toho to vyzerá, že sa zmenilo na akúsi príležitosť pre jednotlivé krajiny, aby si vyrokovali výnimky a aby nemuseli prijímať náročnejšie kroky,“ dodala švédska ekologická aktivistka.

Viac k témam: klimatické zmeny, Madrid
Zdroj: Webnoviny.sk – Boj proti klimatickej kríze len predstierajú, pustila sa Greta Thunberg do politikov © SITA Všetky práva vyhradené.