Biháriová možno nahradí Trubana, bude sa uchádzať o funkciu predsedníčky Progresívneho Slovenska

Slovensko Správy

4.3.2020 (Webnoviny.sk) – Podpredsedníčka Progresívneho Slovenska (PS) Irena Biháriová sa bude uchádzať o funkciu predsedníčky strany. Agentúre SITA túto informáciu potvrdila hovorkyňa koalície PS/Spolu – občianska demokracia (PS/Spolu) Silvia Hudáčková.

Ako prvé o tom informovali Hospodárske noviny. Súčasný predseda PS Michal Truban totiž po neúspechu koalície PS/Spolu v parlamentných voľbách z 29. februára uviedol, že sa opätovne o funkciu predsedu uchádzať nebude.

Truban viedol koalíciu do volieb ako volebný líder. Strana by mala v najbližších týždňoch zvolať snem, na ktorom si zvolí nového predsedu.

PS/Spolu získala vo voľbách do Národnej rady SR, ktoré sa konali v sobotu 29. februára, 6,96 percenta hlasov. Na vstup do parlamentu pritom museli získať minimálne sedem percent.

K dosiahnutiu potrebného kvóra im chýbalo 926 hlasov. Z pozície predsedu Spolu – občianska demokracia pre tento volebný výsledok odstúpil aj Miroslav Beblavý, ktorý sa plánuje definitívne stiahnuť z politiky.

Parlamentné voľby 2020 na Slovensku

Všetky správy
Online (minúta po minúte) z priebehu volieb
Kandidátky a kandidáti
Kompletné výsledky
Zvolení poslanci
Preferenčné hlasy

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020
Zdroj: Webnoviny.sk – Biháriová možno nahradí Trubana, bude sa uchádzať o funkciu predsedníčky Progresívneho Slovenska © SITA Všetky práva vyhradené.