Austrália vtipne reaguje na obavy s koronavírusom, noviny mali strany s toaletným papierom (video)

Správy Svet

6.3.2020 (Webnoviny.sk) – Austrálske noviny NT News zaradili do svojho štvrtkového vydania osem strán, ktoré môžu slúžiť ako toaletný papier. Na stránkach sú vytlačené len vodoznaky. „Nemáte toaletný papier? NT News sa o to postará,“ uviedli v novinách na margo špeciálneho vydania. Rozhodnutie prišlo v čase, keď si Austrálčania pre obavy týkajúce sa šírenia nového koronavírusu robia veľké zásoby aj toaletného papiera.

Zástupca novín Matt Williams v rozhovore pre Guardian Australia vyhlásil, že to „určite nie je zlá edícia„. Austrálčania totiž kupujú toľko toaletného papiera, že v niektorých obchodoch zostali len prázdne regály.

Tamojšia najväčšia sieť supermarketov v stredu oznámila, že každý zákazník si bude môcť kúpiť len štyri balenia toaletného papiera, pričom obmedzenie platí aj pre internetový obchod. Chcú tak zabezpečiť tento tovar pre čo najviac zákazníkov.

Viac k témam: koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Austrália vtipne reaguje na obavy s koronavírusom, noviny mali strany s toaletným papierom (video) © SITA Všetky práva vyhradené.