Armádne lietadlo s 38 cestujúcimi je stále nezvestné, do pátrania sa zapojili aj ďalšie krajiny

Správy Svet

11.12.2019 (Webnoviny.sk) – Do pátrania po stratenom čilskom lietadle, v ktorom sa viezlo 38 ľudí na základňu na Antarktíde, sa zapojili aj Uruguaj, Argentína, Brazília a Spojené štáty americké. Oblasť prehľadáva najmenej 13 lietadiel a niekoľko lodí.

Budeme pokračovať v pátraní 24 hodín denne, v noci aj cez deň a využijeme všetky prostriedky, ktoré máme k dispozícii,“ povedal zástupca armády Eduardo Mosqueira. Prácu im však komplikuje zlé počasie.

Lietadlo z roku 1978 vzlietlo v pondelok popoludní z Punta Arenas. Kontakt stratili o 18:13. Obaja piloti mali bohaté skúsenosti, no nevyslali núdzový signál. Na palube C-130 Hercules sa nachádzalo 17 členov posádky a 21 pasažierov vrátane troch civilistov. Na čilskej základni mali skontrolovať palivové vedenie a ďalšie zariadenie.

Podľa armády bolo lietadlo v dobrom stave a túto cestu podstupovalo každý mesiac. Na jeho palube sa nachádzali aj štyri nafukovacie člny, pričom do každého sa zmestí maximálne 20 ľudí.

Viac k témam: pátranie, stratené lietadlo
Zdroj: Webnoviny.sk – Armádne lietadlo s 38 cestujúcimi je stále nezvestné, do pátrania sa zapojili aj ďalšie krajiny © SITA Všetky práva vyhradené.