Zjazd mužov v Lake Louise senzačne ovládol Dressen, ktorý pre zranenie rok pauzoval

Ostatné športy Šport

1.12.2019 (Webnoviny.sk) – Rok chýbal Nemec Thomas Dressen na súťažných zjazdovkách Svetového pohára a hneď svoje preteky premenil na víťazstvo.

Excelentný výsledok

Úvodný mužský zjazd sezóny 2019/2020 v kanadskom Lake Louise Dressen senzačne ovládol s náskokom 2 stotín sekundy pred Talianom Dominikom Parisom a 26 stotín pred dvojicou Švajčiarov Carlom Jankom a Beatom Feuzom. Najlepší z Rakúšanov Matthias Mayer sa musel uspokojiť s piatym miestom s mankom 42 stotín.

Presne pred rokom 30. novembra 2018 Dressen spadol na pretekoch v americkom Beaver Creeku a potrhal si väzy v kolene. Dlhú cestu k návratu aj sobotňajšie preteky v ideálnych podmienkach pod jasnou oblohou zvládol excelentne a potešil sa z tretieho víťazstva vo Svetovom pohári v kariére.

Víťazný návrat

Predtým sa radoval v rakúskom Kitzbüheli a nórskom Kvitfjelli 2018. Vo všetkých troch prípadoch išlo o kráľovskú disciplínu – zjazd. Celkovo má piaty najlepší zjazdár zo ZOH 2018 v Pjongčangu na konte päť pódiových priečok v kariére na svahoch SP.

Chýbajú mi slová, neviem ako mám reagovať. Myslel som si, že dobrý výsledok bude miesto v najlepšej desiatke. Víťazstvo v deň môjho návratu je čosi neuveriteľné. Nikdy by som nepovedal, že to tak môže vypáliť,“ uviedol Thomas Dressen, cituje ho oficiálny portál FIS.

Na čele Svetového pohára mužov zostal po tretích pretekoch sezóny Nór Henrik Kristoffersen so 113 bodmi. O druhú priečku sa delia Francúz Alexis Pinturault a práve Dressen so 100 bodmi. Dressen je aj lídrom hodnotenia zjazdu po prvom z desiatich podujatí tejto sezóny.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní

Lake Louise (Kan.)

Zjazd mužov: 1. Thomas Dressen (Nem.) 1:46,81 min, 2. Dominik Paris (Tal.) +0,02 s, 3. Beat Feuz a Carlo Janka (obaja Švaj.) obaja +0,26, 5. Matthias Mayer (Rak.) +0,42, 6. Mauro Caviezel (Švaj.) +0,47

Hodnotenie zjazdu vo Svetovom pohári (po 1 z 10 pretekov): 1. Thomas Dreseen (Nem.) 100 bodov, 2. Dominik Paris (Tal.) 80, 3. Beat Feuz a Carlo Janka (obaja Švaj.) po 60, 5. Matthias Mayer (Rak.) 45, 6, Mauro Caviezel (Švaj.) 40

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 3 zo 44 pretekov): 1. Henrik Kristoffersen (Nór.) 113 bodov, 2. Alexis Pinturault (Fr.) a Thomas Dressen (Nem.) po 100, 4. Mathieu Faivre, Clément Noel (obaja Fr.) a Dominik Paris (Tal.) po 80

Viac k témam: Lake Louise, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Zjazd mužov v Lake Louise senzačne ovládol Dressen, ktorý pre zranenie rok pauzoval © SITA Všetky práva vyhradené.