Zbytočné fauly nepomohli. Tkáč prezradil aj to, čo malo byť receptom proti Kanade

Hokej Šport

4.1.2020 (Webnoviny.sk) – Postaral sa o jediný víťazný zásah slovenského tímu na aktuálnych MS hokejistov do 20 rokov v Ostrave a Třinci. Čerstvý 19-ročný útočník Daniel Vladimír Tkáč v 58. min úvodného zápasu A-skupiny s Kazachstanom (3:1) rozhodol o triumfe Slovenska. V ďalších troch dueloch s Fínmi, Švajčiarmi aj Švédmi mužstvo trénera Róberta Petrovického „ťahalo za kratší koniec“ a tak sa vo štvrťfinále postavilo ďalšiemu súperovi najvyššieho rangu – Kanade.

Nálada v tíme bola pozitívna

„Aj keď sme v skupine prehrali tie tri zápasy, nálada v tíme bola stále pozitívna,“ povedal pre agentúru SITA mladík, ktorý na klubovej úrovni pôsobí v tíme Merritt Centennials v kanadskej British Columbia Hockey League (BCHL).

„Javorové listy“ boli napokon nad sily slovenských nádejí, ktoré zámorskému protivníkovi podľahli 1:6. „Vedeli sme, že budeme musieť hrať oveľa lepšie. Poznám ich rýchly štýl hry a viem, že majú skvelé presilovky. Tie sme chceli ustrážiť,“ doplnil.

Zbytočné fauly nepomohli

Rodák z amerického Pittsburghu taktiež prezradil, čo malo byť receptom na silnú Kanadu, a aj to, čo bolo napokon vo štvrťfinálovom dueli rozhodujúce.

„Mali sme byť s nimi na rovnakej korčuliarskej úrovni. Tiež sme mali byť disciplinovaní, pretože Kanaďania patria na MS medzi najlepších v presilovkách. Zbytočné fauly v druhej a tretej tretine však našej hre nepomohli,“ zakončil pre SITA Daniel Vladimír Tkáč.

Viac k témam: BCHL British Columbia Hockey League, Majstrovstvá sveta (MS) v hokeji hráčov do 20 rokov
Zdroj: Webnoviny.sk – Zbytočné fauly nepomohli. Tkáč prezradil aj to, čo malo byť receptom proti Kanade © SITA Všetky práva vyhradené.