Žampu vo Val-d’Isére diskvalifikovali, z víťazstva sa tešil domáci Pinturault

Ostatné športy Šport

Fotogaléria: Adam Žampa

15.12.2019 (Webnoviny.sk) – Francúz Alexis Pinturault sa stal víťazom mužského slalomu pred domácimi fanúšikmi vo Val-d’Isére. V prvom kole dokonale ťažil z najvýhodnejšej štartovej pozície a v druhom kole si prvé miesto s prehľadom udržal. Pred druhým Švédom Andrém Myhrerom triumfoval o 1,44 sekundy, o ďalšie tri stotinky zaostal Talian Stefano Gross. Sklamaný bol Nór Henrik Kristoffersen, ktorý napriek najlepšiemu druhému kolu skončil tesne pod pódiom, presne o stotinu za Grossom.

V druhom kole sa predstavil aj Slovák Adam Žampa, no bodovať nedokázal. Rodáka z Kežmarku, ktorý skončil v úvodnej jazde na 24. mieste, rozhodcovia diskvalifikovali po tom, čo slovenský reprezentant zlomil paličku.

Pre mladšieho z bratskej dvojice Žampovcov je to druhá diskvalifikácia v tejto sezóne. Počas obrovského slalomu v americkom Beaver Creeku bolo dôvodom vymazania jeho času z výsledkovej listiny o 0,3 mm dlhšia časť viazania.

Slalom sa mal pôvodne uskutočniť už v sobotu, ale preteky boli presunuté pre silný vietor. Alexis Pinturault sa vďaka víťazstvu dostal na prvé miesto v hodnotení Svetového pohára. Na konte má 264 bodov, čo je o 21 viac než Kristoffersen. Nóra môže tešiť aspoň fakt, že sa udržal na prvom mieste v rámci disciplíny. V sezóne 2019/2020 čaká mužov celkovo 43 pretekov, z toho tucet práve v slalome.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní

Val-d’Isére (Fr.) – nedeľa

Slalom (1. + 2. kolo): 1. Alexis Pinturault (Fr.) 1:47,91 min, 2. André Myhrer (Švéd.) +1,44 s, 3. Stefano Gross (Tal.) +1,47, 4. Henrik Kristoffersen (Nór.) +1,48, 5. Michael Matt (Rak.) +1,73, 6. Kristoffer Jakobsen (Švéd.) +1,75

Poradie vo Svetovom pohári (po 8 zo 43 pretekov): 1. Alexis Pinturault (Fr.) 264 bodov, 2. Henrik Kristoffersen (Nór.) 243, 3. Matthias Mayer (Rak.) 233, 4. Vincent Kriechmayr (Ral.) 212, 5. Dominik Paris (Tal.) 204, 6. Beat Feuz (Švaj.) 192

Viac k témam: svetový pohár alpských lyžiarov
Zdroj: Webnoviny.sk – Žampu vo Val-d’Isére diskvalifikovali, z víťazstva sa tešil domáci Pinturault © SITA Všetky práva vyhradené.