Vždy som bol skromný človek, iba vy ste si to nevšimli. Mourinho sa predstavil v Tottenhame

Futbal Šport

21.11.2019 (Webnoviny.sk) – Keď portugalský futbalový tréner José Mourinho v roku 2003 prvýkrát prišiel do Anglicka, ihneď sa preslávil pamätnou vetou: „Som výnimočný“. Od tých čias mu to mnohí častokrát pripomenuli a tieto slová boli na pretrase aj v premiérovom interview 56-ročného rodáka zo Setúbalu od stredajšieho nástupu do funkcie kouča anglického klubu Tottenham Hotspur.

Dostatočne pokorný

„Mám dostatok pokory, aby som mohol správne analyzovať, čo som počas mojej kariéry urobil, nech ide o vývoj, problémy aj ich riešenia. Podstata každej analýzy nikdy nebola o obviňovaní niekoho iného a hľadaní príčin niekde inde,“ poznamenal Mourinho a na otázku, či s pribúdajúcim vekom už nie je taký drzý, vtipne odvetil: „Vždy som bol skromný človek, iba vy ste si to nevšimli.“

Mourinho bol ostatných 11 mesiacov bez trénerského angažmánu. Vlani pred Vianocami ukončil pôsobenie v Manchestri United.

„Počas trénovania som urobil mnoho chýb. A urobím ďalšie. Tie mesiace neboli strata času. Mal som dostatok priestoru na premýšľanie, hodnotenie, prípravu aj predvídanie niektorých vecí. Z emocionálneho hľadiska prichádzam silnejší, som uvoľnenejší, motivovaný a pripravený pracovať. Myslím si, že hráči to počas doterajších dvoch dní, čo sme spolu strávili, mohli pocítiť,“ dodal.

Tri anglické trofeje

V „kolíske futbalu“ predtým dvakrát viedol aj FC Chelsea a mužstvo „The Blues“ priviedol k trom prvenstvám v Premier League. Ďalšie by chcel pridať vo farbách „kohútov“, ktorí na trofej v tejto súťaži čakajú od roku 1961.

Vzhľadom na súčasné 14. miesto v ligovej tabuľke si však „Mou“ dobre uvedomuje, že v aktuálnej sezóne 2019/2020 to určite nebude.

„Vyhrať Premier League v tejto sezóne je nemožné. Dá sa to však v tej budúcej,“ dodal Mourinho, ktorý si debut na lavičke Tottenhamu odkrúti v sobotňajšom londýnskom derby na trávniku West Hamu United.

Viac k témam: Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk – Vždy som bol skromný človek, iba vy ste si to nevšimli. Mourinho sa predstavil v Tottenhame © SITA Všetky práva vyhradené.