Vlhová sa pripravovala na kombináciu v Altenmarkte-Zauchensee, uprednostnila tréning a oddych

Ostatné športy Šport

11.1.2020 (Webnoviny.sk) – Prvú alpskú kombináciu v tejto sezóne Svetového pohára žien zrušilo počasie, pred Vianocami sa vo francúzskom Val d’Isére nejazdilo. Druhý pokus pre zjazdárske univerzálky príde na rad v nedeľu v rakúskom Altenmarkte- Zauchensee a bude pri tom aj Slovenka Petra Vlhová, ktorá je úradujúca vicemajsterka sveta v tejto disciplíne alpskej všestrannosti. Nedeľňajšia súťaž sa začne o 9.15 h jazdou v super G a o 11.45 h príde na rad slalomové kolo.

Slovenská reprezentantka mala pôvodne absolvovať aj sobotňajší zjazd v Altenmarkte-Zauchensee, ale napokon z toho zišlo.

Útok na malý glóbus

„Dali sme prednosť oddychu a kvalitnému tréningu slalomu. Predsa len je pre mňa dôležitý aj preto, že o pár dní ma čakajú preteky v slalome vo Flachau. V kombinácii bude pre mňa dôležité nedostať v super G veľa sekúnd od súperiek. Či sa týka slalomu, každý vie, ako ho jazdím. Na trati super G si musím dať pozor na strednú pasáž,“ uviedla Petra Vlhová pre RTVS.

Vlhovej tréner Livio Magoni ešte v decembri pre denník Šport zdôraznil, že veľkou ambíciou pre túto sezónu bude zaútočiť na malý glóbus v paralelnom slalome aj v alpskej kombinácii. Okrem Zauchensee ženy majú v pláne absolvovať ešte dve kombinácie do konca sezóny – vo švajčiarskej Crans Montane (23.2.) a talianskom La Thuile (1.3.).

Vlhová absolvovala dosiaľ v kariére vo Svetovom pohári iba jednu alpskú kombináciu. Preteky všestrannosti jazdila začiatkom marca 2018 vo švajčiarskej Crans Montane a skončila tam na bronzovom stupienku.

Piata na olympiáde

O necelý rok neskôr na majstrovstvách sveta v Aare vybojovala v kombinácii striebro, keď bola len o tri stotinky sekundy v súčte zjazdu a slalomovej jazdy pomalšia ako Švajčiarka Wendy Holdenerová. Vlhová má v kombinácii na konte aj piate miesto zo ZOH 2018 v Pjongčangu.

V štartovnej listine nedeľňajšej ženskej kombinácie figuruje 47 pretekárok, Petra Vlhová bude mať na štarte super G číslo 11, jej veľká konkurentka Mikaela Shiffrinová sa predstaví s číslo 21 a úradujúca svetová šampiónka Wendy Holdenerová bude mať sedmičku.

Medzi favoritky bude patriť aj ďalšia Švajčiarka Michelle Gisinová s číslom 15, tretia zo sobotňajšieho zjazdu v Altenmarkte-Zauchensee a rovnako tretia z decembrového slalomu SP v Lienzi.

Viac k témam: Svetový pohár v alpskom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Vlhová sa pripravovala na kombináciu v Altenmarkte-Zauchensee, uprednostnila tréning a oddych © SITA Všetky práva vyhradené.