Video: Zákrok roka? Mrštný Rask zabránil takmer istému gólu a nevie vysvetliť ako

Hokej Šport

22.11.2019 (Webnoviny.sk) – Do konca tretej tretiny súboja Boston – Buffalo zostávalo niečo cez 15 minút, keď fínsky brankár v službách domáceho tímu Tuukka Rask zachránil svoje mužstvo od takmer istého gólu. Buffalo by ním v tej chvíli znížilo náskok súpera na 2:3.

Extra zákroky nerobí často

Nestalo sa, keďže Rask mrštným skokom a vzápätí vyrážačkou zabránil puku dostať sa do bránky po strele Evana Rodriguesa. A to ešte krátko predtým vinou vlastného spoluhráča Charlieho McAvoya prišiel o hokejku.

„Takéto extra zákroky nerobím príliš často. Radšej sa snažím zostať v základnom postoji. Je však zábavné pripísať si také niečo. Je to jeden z tých inštinktívnych zásahov, ktoré ani neviem vysvetliť. Iba sledujete, čo sa deje a viete, že musíte zasiahnuť. A potom vás trafí puk,“ vysvetlil Tuukka Rask.

„Pravdepodobne zákrok roka. Treba sňať klobúk a ísť ďalej,“ reagoval Evan Rodrigues, ktorému Rask vzal radosť z gólu.

Prvá hviezda zápasu

Buffalo napokon znížilo v Bostone na 2:3, ale vyrovnania a zisku bodu sa už nedočkalo. Rask si pripísal 36 zákrokov a stal sa prvou hviezdou zápasu.

Fín je dlhodobo brankárska jednotka Bostonu a spolu so svojou dvojkou Slovákom Jaroslavom Halákom tvoria najlepší tandem v profilige.

„Ešte že sme dnes mali Raska, najmä v prvej tretine urobil veľa dobrých zákrokov. Vďaka nemu to bolo po prvej tretine vyrovnané a neprehrávali sme o päť gólov,“ pochválil spoluhráča Brad Marchand, autor dvoch gólov proti Buffalu.

Viac k témam: NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Zákrok roka? Mrštný Rask zabránil takmer istému gólu a nevie vysvetliť ako © SITA Všetky práva vyhradené.