Hokej Šport

17.11.2019 (Webnoviny.sk) – S výnimkou Columbusu boli v sobotu v akcii všetky tímy NHL, pričom v 15 zápasoch si zahrali aj šiesti slovenskí hokejisti. Dvaja z nich sa tešili z víťazstiev so svojimi mužstvami. Dallas s obrancom Andrejom Sekerom zvíťazil v Edmontone 5:4 po predĺžení a Washington s útočníkom Richardom Pánikom si pripísal triumf v Bostone 3:2 po samostatných nájazdoch.

Jaroslav Halák mal v bránke Bruins 42 zákrokov a úspešnosť 95,5%, napriek tomu Boston prehral piaty z posledných šiestich zápasov. Halák sa dostal medzi tri hviezdy duelu, hoci v nájazdoch ho prekonali Nicklas Bäckström a Jakub Vrána. Český útočník ho oklamal jemnou sťahovačkou a skóroval do odkrytej bránky. Kapitán Bruins Zdeno Chára odohral 20:22 min s bilanciou 2 strely, 2 „hity“ a jeden menší trest. Pánik strávil na ľade necelých 10 minút a trikrát vystrelil. Stále platí, že aj po 12 zápasoch čaká na svoj prvý kanadský bod v tejto sezóne. Washington ziskom dvoch bodov potvrdil líderskú pozíciu v NHL, Boston je na treťom mieste Východnej konferencie.

Halák najlepším hráčom Bostonu

Máme veľa výborných strelcov z nájazdov. Pozeral som sa na nich a snažil sa niečo naučiť,“ uviedol Jakub Vrána na webe NHL. „Halák bol ďaleko náš najlepší hráč. Som sklamaný z toho, že sme to nedotiahli do víťazstva v tretej tretine. Ten zápas sme nevzdali, ale v prvej a druhej tretine sme nášmu brankárovi poskytli malú podporu. Halák vtedy ukázal veľa výnimočných zákrokov a rovnako aj v nájazdoch,“ uviedol tréner Bostonu Bruce Cassidy.

Montreal po piatkovom skvelom triumfe vo Washingtone (5:2) tentoraz doma prehral s New Jersey 3:4 po predĺžení. Na konci druhej tretiny Canadiens viedli 3:1, ale potom strieľali góly už len hráči Devils. Víťazný dosiahol v predĺžení útočník Kyle Palmieri. Slovenský útočník Tomáš Tatar asistoval pri prvom góle svojho tímu Brendanovi Gallagherovi. Tatar dosiahol v dvadsiatom zápase sezóny dvadsiaty kanadský bod (7+13), ostatné štyri zápasy mu priniesli až sedem bodov. Celkovo proti New Jersey odohral 15:39 min s tromi streleckými pokusmi na bránku a jednou mínuskou na konci.

Stamkos so štvorstým gólom kariéry

Tesnú prehru v sobotu zažil aj Erik Černák. Jeden z elitných obrancov Tampy Bay absolvoval 18:32 min s výkazom 2 strely, 4 „hity“, 1 zablokovaná strela, 1 mínusový bod, ale domácej prehre s Winnipegom 3:4 nezabránil. Víťazný zásah hostí strelil Kyle Connor, domáci kapitán Steven Stamkos dosiahol štvorstý gól kariéry. Stal sa iba deviatym aktívnym hráčom s touto streleckou métou a celkovo 98. v histórii profiligy.

Každý dosiahnutý míľnik je krajší, ak sa tak stane pred domácimi fanúšikmi. Príde mi to stále neskutočné, keď o tom hovorím. Niektorí hráči sú šťastní, keď odohrajú 400 zápasov. Ja mám 400 gólov… Znamená to, že som tu už veľmi dlho,“ zamyslel sa Steven Stamkos. Jets sa po ospalom úvode sezóny odrazili k lepším výkonom, z ostatných ôsmich zápasov dosiahli až šesť víťazstiev. Veľký podiel na tom má aj brankár Connor Hellebuyck, proti Tampe si pripísal 31 zákrokov. „Je toho veľa, čo pochytá. Dáva nám šancu aj vtedy, keď pred ním nehráme dobre. Odkedy nás drží, naša hra sa zlepšila,“ pochválil Hellebuycka útočník Blake Wheeler.

Sumár NHL

sobota

Boston – Washington 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0, 0:1)
Zdeno Chára odohral 20:22 min, 2 strely, 2 „hity“, 2 trestné minúty, Jaroslav Halák (obaja Boston) odchytal 65:00 min, 42 zásahov zo 44 striel, úspešnosť 95,5%, 3. hviezda – Richard Pánik (Washington) odohral 9:40 min, 3 strely, 1 „hit“

Montreal – New Jersey 3:4 po predĺžení (1:1, 2:1, 0:1 – 0:1)
Tomáš Tatar (Montreal) odohral 15:39 min, 1 asistencia, 3 strely, 1 mínusový bod

Tampa Bay – Winnipeg 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)
Erik Černák (Tampa Bay) odohral 18:32 min, 2 strely, 4 „hity“, 1 zablokovaná strela, 1 mínusový bod

Edmonton – Dallas 4:5 po predĺžení (2:1, 2:1, 0:2 – 0:1)
Andrej Sekera (Dallas) odohral 17:22 min, 2 strely

Minnesota – Carolina 3:4 po predĺžení (0:2, 3:1, 0:0 – 0:1)

Arizona – Calgary 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Los Angeles – Vegas 4:3 (2:0, 1:3, 1:0)

Buffalo – Ottawa 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Florida – New York Rangers 4:3 (2:2, 2:1, 0:0)

Pittsburgh – Toronto 6:1 (2:0, 3:1, 1:0)

Philadelphia – New York Islanders 3:4 po sam. nájazdoch (2:0, 1:0, 0:3 – 0:0, 0:1)

St. Louis – Anaheim 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Nashville – Chicago 2:7 (0:2, 0:2, 2:3)

San Jose – Detroit 4:3 po sam. nájazdoch (1:0, 2:2, 0:1 – 0:0, 1:0)

Vancouver – Colorado 4:5 po predĺžení (1:1, 1:2, 1:0 – 0:1)

Viac k témam: NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Skvelý Halák nezabránil prehre proti Pánikovmu Washingtonu, Tatar má už 20 bodov © SITA Všetky práva vyhradené.