Video: Hathaway sa opäť negatívne ukázal, za opľutie Gudbransona dostal dištanc

Hokej Šport

21.11.2019 (Webnoviny.sk) – Americký hokejový útočník Garnet Hathaway odohral v NHL už takmer 200 zápasov, priaznivcom zámorskej profiligy však jeho meno doteraz veľa nehovorilo. Dvadsaťsedemročný krídelník do leta 2019 pôsobil v Calgary Flames, teraz sa ako hráč Washingtonu preslávil, avšak negatívne.

Za opľutie súpera Erika Gudbransona z konkurenčného Anaheimu Ducks si dokonca vyslúžil dištanc. Vedenie NHL uložilo rodákovi z floridského Naples trest na tri stretnutia a do príslušného fondu zaplatí viac ako 24-tisíc USD.

Incident sa udial v pondelok, Hathaway za pľuvanec dostal trest v hre, čo automaticky znamenalo prešetrovanie vedením súťaže. Pred komisiou Američan oľutoval svoj čin, označil ho za emotívny skrat. Bude ho stáť absenciu v dueloch Caps proti New Yorku Rangers, Vancouveru Canucs a Floride Panthers.

Washington je s 36 bodmi suverénnym lídrom nielen tabuľky Východnej konferencie NHL, ale aj celej profiligy. Má o päť bodov viac ako New York Islanders, Boston Bruins, St. Louis Blues a Edmonton Oilers.

Viac k témam: NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Hathaway sa opäť negatívne ukázal, za opľutie Gudbransona dostal dištanc © SITA Všetky práva vyhradené.