Vedenie NBA chce hráčom skresať platy o polovicu, hráčska asociácia s takým veľkým znížením nesúhlasí

Ostatné športy Šport

4.4.2020 (Webnoviny.sk) – Nad dokončením rozohraných športových súťaží po celom svete, ktoré prerušila pandémia koronavírusu, visí obrovský otáznik. Nad aktuálnou situáciou sa zamýšľajú aj vo vedení basketbalovej NBA.

Viac o téme: Koronavírus

V nej sa aktuálny ročník 2019/2020 nehrá od 12. marca a v prípade, že sa stretnutia opäť rozbehnú naplno, pravdepodobne to bude až v júli a auguste. A zrejme bez prítomnosti fanúšikov.

Hráči sa majú vzdať svojich platov

USA má najviac prípadov ochorenia COVID-19, nakazených je už vyše 270-tisíc ľudí a situáciu sa zatiaľ stále nepodarilo dostať pod kontrolu. Približne stovka najlepšie platených funkcionárov basketbalovej profiligy sa už v marci zriekla časti platov.

Vedenie NBA najnovšie chce, aby k rovnakému kroku pristúpili aj hráči. Navrhuje, aby sa od polovice apríla vzdali 50 percent svojich zárobkov. Hráčska asociácia má však údajne v pláne súhlasiť so skresaním nanajvýš o 25 percent.

Najlepšie plateným basketbalistom je Curry

Najlepšie zarábajúcim basketbalistom NBA je v súčasnosti Stephen Curry z Golden State Warriors s ročnou gážou 40 miliónov dolárov.

Nasledujú Chris Paul (Oklahoma City Thunder) a Russell Westbrook (Houston Rockets) s 38,5 mil. a duo Kevin Durant (Brooklyn Nets) a James Harden (Houston Rockets) s 38 miliónmi ročne.

V zámorskej NBA najlepšie platia hráčov v tíme Portland Trail Blazers s priemerným ročným platom 10,4 milióna dolárov.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v USA, NBA
Zdroj: Webnoviny.sk – Vedenie NBA chce hráčom skresať platy o polovicu, hráčska asociácia s takým veľkým znížením nesúhlasí © SITA Všetky práva vyhradené.