Turnaje ATP a WTA sa nebudú hrať aspoň do júna, tenisové rebríčky dovtedy zmrazia

Šport Tenis

18.3.2020 (Webnoviny.sk) – Pandémia koronavírusu naplno zasiahla aj tenisový kalendár. Všetky profesionálne turnaje pod hlavičkou ATP a WTA, ktoré sa mali uskutočniť do 7. júna, nebude možné usporiadať podľa plánu.

Najnovšie rozhodnutie oboch spomenutých asociácií ovplyvní celú antukovú sezónu vrátane grandslamového Roland Garros. Turnaj v Paríži organizátori už v utorok presunuli z mája na september.

Viac o téme: Koronavírus

Podujatia organizované ATP a WTA mali mať pôvodne prestávku iba do prelomu apríla a mája. Najnovší vývoj situácie po celom svete však športu nenahráva. Opatrenia sa dotknú veľkých turnajov v Madride a Ríme, kde mali štartovať muži aj ženy.

Ďalej sa neuskutočnia turnaje WTA vo francúzskom Štrasburgu ani marockom Rabate. Muži nebudú súperiť v nemeckom Mníchove, portugalskom Estorile, švajčiarskej Ženeve a francúzskom Lyone.

ATP a WTA urobili aj dôležité rozhodnutie v súvislosti s rebríčkami. Tie budú zmrazené až do opätovného rozbehnutia tenisovej sezóny. Hráči a hráčky preto neprídu o žiadne body, ktoré mali obhajovať z vlaňajška.

K zrušeniu turnajov naplánovaných do 7. júna pristúpila aj Medzinárodná tenisová federácia (ITF), pod ktorú patria menšie podujatia po celom svete.

Viac k témam: ATP World Tour, Koronavírus, WTA Tour
Zdroj: Webnoviny.sk – Turnaje ATP a WTA sa nebudú hrať aspoň do júna, tenisové rebríčky dovtedy zmrazia © SITA Všetky práva vyhradené.