Tréner Dalič tvrdí, že v Rijeke to bude proti Slovensku iný zápas a myslí iba na výhru

Futbal Šport

12.11.2019 (Webnoviny.sk) – Futbaloví vicemajstri sveta z Chorvátska nastúpia v sobotňajšom záverečnom zápase kvalifikácie ME 2020 proti Slovensku v Rijeke bez trojice zranených hráčov – obrancu Mateja Mitroviča, stredopoliara Ivana Rakitiča a útočníka Andreja Kramariča. Namiesto spomenutého tria tréner „vatrenich“ Zlatko Dalič donominoval Marka Roga z talianskeho Cagliari Calcio a Josipa Juranoviča z Hajduku Split.

Chorvátom stačí remíza

Domácim na postupovú definitívu postačí v zápase so Slovákmi aj remíza, ale Dalič odmieta akékoľvek kalkulácie a myslí iba na víťazstvo.

„Čaká nás rozhodujúci zápas kvalifikácie o postup na ME proti súperovi, ktorého šance môžu pri pozitívnom výsledku v Rijeke výrazne stúpnuť. Vyhrali sme na Slovensku 4:0, ale nenechajme sa oklamať. Toto bude iný zápas, v ktorom nám stačí získať bod. Nesmieme sa však sústrediť na remízu, našou povinnosťou je hrať na víťazstvo. Nezaujímajú nás žiadne prepočty,“ povedal 53-ročný Dalič podľa oficiálnej webstránky Chorvátskeho futbalového zväzu (HNS).

Rodák z Livna v Bosne a Hercegovine sa môže stať tretím trénerom v histórii chorvátskeho národného mužstva po Miroslavovi Blaževičovi a Slavenovi Biličovi, ktorý so „šachovnicovým“ tímom postúpi aspoň na dva záverečné turnaje majstrovstiev sveta alebo Európy.

Vykartovaní stopéri

Okrem zdravotného stavu uvedeného tria mu vrásky spôsobuje aj neúčasť vykartovaných stopérov – Dejana Lovrena a Domagoja Vidu, verí však, že sa mu podarí poskladať tú správnu základnú jedenástku. „Mám plnú dôveru vo všetkých nových hráčov, bude to pre nich veľká šanca,“ dodal.

Podľa Daliča má Slovensko najväčšiu silu v strede poľa. „Najnebezpečnejší sú traja záložníci Lobotka, Hamšík a Kucka, ktorí sú neustále v hre. Ďalej je tam žilinský útočník Boženík, stopéri Škriniar a Vavro pôsobia v talianskej lige. Slováci budú chcieť dosiahnuť výsledok, ktorý by ich priblížil k európskemu šampionátu. Musíme hrať agresívne a vysoko napádať. Nesmieme dovoliť, aby bola naša novozložená obranná formácia pod tlakom. Chceme brániť útočením,“ poznamenal.

Chorvátsky lodivod od domácich novinárov dostal taktiež zaujímavú otázku týkajúcu sa videoasistenta rozhodcu (VAR). Zdôraznil, že nepatrí medzi jeho zástancov, ale nie je ani proti nemu. „Chorvátsko sa pre VAR nestalo majstrom sveta. VAR je skvelý, keď rozhodne vo váš prospech, ale aj zlý, keď je verdikt proti vám. Nie som za ani proti,“ vyhlásil Zlatko Dalič.

Viac k témam: Kvalifikácia o postup na ME 2020 vo futbale
Zdroj: Webnoviny.sk – Tréner Dalič tvrdí, že v Rijeke to bude proti Slovensku iný zápas a myslí iba na výhru © SITA Všetky práva vyhradené.