Stíhacie preteky v Le Grand Bornand ovládol Bö, do najlepšej štvorky sa dostali až traja Nóri

Ostatné športy Šport

21.12.2019 (Webnoviny.sk) – Víťazstvom Nóra Johannesa Thingnesa Böa sa skončili sobotňajšie stíhacie preteky biatlonistov v 3. kole Svetového pohára vo francúzskom stredisku Le Grand Bornand. Za 26-ročným pretekárom v cieli klasifikovali s odstupom 22 sekúnd Francúza Quentina Fillona Mailleta. V napínavej nórskej bitke o 3. priečku napokon uspel Vetle Sjastad Christiansen a odsunul na 4. stupienok Tarjeia Böa.

V úvode diktoval tempo pretekov nemecký reprezentant Benedikt Doll. Johannes Thingnes Bö však nestrácal kontakt s poprednými priečkami a využil jedno zahávanie Dolla na druhej streleckej položke. Po tretej streľbe sa síce Bö zošmykol na 2. post za Fillona Mailleta, ale tomu napokon nestačil ani stopercentný výkon na strelnici.

Stíhačka v Le Grand Bornand bola bez účasti slovenských biatlonistov, keďže umiestnenie vo štvrtkovom šprinte nestačilo triu Martin Otčenáš, Šimon Bartko a Tomáš Hasilla na prienik do sobotňajších pretekov.

Svetový pohár 2019/2020 v biatlone – 3. kolo – Le Grand Bornard (Fr.)

sobota:

Stíhacie preteky mužov na 12,5 km: 1. Johannes Thingnes Bö (Nór.) 30:07,8 min, 2. Quentin Fillon Maillet (Fr.) +22,0 s, 3. Vetle Sjastad Christiansen (Nór.) +1:00,0 min, 4. Tarjei Bö (Nór.) +1:01,7, 5. Benedikt Doll (Nem.) +1:23,8, 6. Emilien Jacquelin (Fr.) 1:32,3

Viac k témam: biatlon, Svetový pohár v biatlone
Zdroj: Webnoviny.sk – Stíhacie preteky v Le Grand Bornand ovládol Bö, do najlepšej štvorky sa dostali až traja Nóri © SITA Všetky práva vyhradené.