Slovenskí futbalisti spoznali miesto generálky na majstrovstvá Európy, bude to blízko Bratislavy

Futbal Šport

18.3.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenská futbalová reprezentácia už pozná dejisko svojej generálky pred účinkovaním na tohtoročných majstrovstvách Európy. Už istý čas je známe, že zverenci trénera Štefana Tarkoviča odohrajú 6. júna prípravný duel v Rakúsku proti domácemu výberu, jeho dejiskom napokon bude viedenský štadión Ernsta Happela.

Informuje o tom oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Po súboji sa presunú do Dublinu

Slováci sa po súboji presunú do írskeho Dublinu, v ktorom budú mať svoj hlavný stan počas tohtoročného Eura. Slovenský tím na ME nastúpi 14. júna proti Poliakom a o štyri dni neskôr proti Švédom práve v Dubline, o ďalších päť dní proti Španielom v Bilbau.

Slovenská a rakúska futbalová reprezentácia doteraz odohrali štyri vzájomné stretnutia, obaja súperi si pripísali po jednom triumfe a dve merania síl sa skončili nerozhodne. Ani raz nešlo o súťažný zápas, všetky mali prívlastok prípravný. Päťdesiattisícový štadión Ernsta Happela bol dejiskom aj ostatného zápasu oboch tímov, v novembri 2016 sa stretnutie skončilo bez gólov.

Predtým sa slovensko-rakúske súboje konali aj v Klagenfurte (august 2011), Bratislave (marec 2004) a Grazi (marec 2002).

Na štadióne odohrali finále ME 2008

Ako upozorňuje web futbalsfz.sk, štadión Ernsta Happela bol v minulosti dejiskom šiestich finálových zápasov európskych pohárových súťaží a hralo sa tam aj finále ME 2008. Reprezentácia Československa odohrala vo Viedni spolu šestnásť zápasov, z toho desať na štadióne Ernsta Happela, ostatné na legendárnom Hohe Warte Stadion.

Prvým Slovákom, ktorý v reprezentačnom drese nastúpil vo viedenskom Pratri bol v septembri 1934 Štefan Čambal, o dvanásť rokov neskôr na ňom absolvoval reprezentačnú premiéru v drese ČSR Ladislav Kubala.

Viac k témam: majstrovstvá Európy vo futbale ME vo futbale 2020
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí futbalisti spoznali miesto generálky na majstrovstvá Európy, bude to blízko Bratislavy © SITA Všetky práva vyhradené.