Slovenská „osemnástka“ vyhrala turnaj v Budapešti, záver zápasu s domácimi poznačila bitka

Hokej Šport

14.12.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov sa stala víťazom Turnaja štyroch krajín v Budapešti. Slováci v maďarskej metropole triumfovali aj vo svojom treťom zápase a opäť jednoznačne. Po štvrtkovej výhre 5:1 nad Nórskom a piatkovou triumfe 6:1 proti Dánsku zvíťazili zverenci trénera Ivana Feneša aj nad výberom domáceho Maďarska vysoko 9:4.

Podľa webu hockeyslovakia.sk mal zápas nešťastný záver, keď na ľade vzplanuli emócie. Rozhodcovia vylúčili šiestich hráčov, ktorým udelili dohromady 152 trestných minút, pričom v celom dueli bolo až 31 vylúčení a celkovo udelených 202 trestných minút.

„Sme veľmi radi za toto víťazstvo, keďže na medzinárodnej scéne sme vyhrali už v desiatom zápase za sebou, a vždy šlo o víťazstvá v riadnom hracom čase. Tím skutočne napreduje. Viacerí hráči dostávajú šancu a veľmi slušne sa jej chopili. Do istej miery sa dá povedať, že v týchto troch turnajoch sa od nás očakávali v podstate povinné víťazstvá. Sme veľmi radi, že sme to potvrdili, keďže práve takéto predpokladané víťazstvá bývajú obvykle najnáročnejšie,“ zhodnotil pre web SZĽH kouč Ivan Feneš, podľa ktorého nešlo v závere o nič dramatické.

Súper bol podľa neho na konci frustrovaný a uchýlil sa k niektorým neférovým zákrokom, preto mali rozhodcovia najviac práce tesne pred koncom za rozhodnutého stavu.

Turnaj štyroch krajín hráčov do 18 rokov

Budapešť (Maď.)

Maďarsko – Slovensko 4:9 (2:2, 0:3, 2:4)
Góly SR: 12. Petrovický (Mastič, Faith), 17. Rehák (Faith, Nemec), 23. Smidžár (Bagan, Jacko), 25. Kolenič (Ragan), 40. Faith (Kolenič, Petrovický), 48. Zubák (Šimko, Kolenič), 50. Stripai (Faith, Mastič), 51. Nemec (Zubák), 58. Stripai

Zostava SR „18“: Bolo – Nemec, Petrovický, Zubák, Putala, Jombík, Ketner, Jacko, Stripai – Šimko, Kolenič, Ragan – Rehák, Mastič, Faith – Vaňo, Stümpel, Smidžár – Petráš, Lukošík, Olejník

Viac k témam: slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov, Turnaj štyroch krajín
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenská „osemnástka“ vyhrala turnaj v Budapešti, záver zápasu s domácimi poznačila bitka © SITA Všetky práva vyhradené.