Slovenská hokejová „dvadsiatka“ odštartovala záverečnú prípravu na majstrovstvá sveta v Česku

Hokej Šport

9.12.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov odštartovali záverečnú prípravu na majstrovstvá sveta hráčov tejto vekovej kategórie, ktoré sa uskutočnia v českých mestách Ostrava a Třinec (26. decembra 2019 – 5. januára 2020). Hlavný tréner Róbert Petrovický privítal na pondelňajšom zraze v Žiline 28 hráčov z tridsiatky nominovaných. Útočníci Martin Faško-Rudáš s Oliverom Okuliarom pôsobiaci v zámorských súťažiach sa pripoja k mužstvu v stredu 11. decembra.

Päť kompletných formácií

„Na tento deň sme sa už všetci tešili. Verím, že všetci chlapci budú zdraví a absolvujeme spolu kvalitnú prípravu pred šampionátom. Musím hráčov pochváliť za prístup, že doteraz sa v každom zápase či na turnaji chceli niečo naučiť, aby sme sa mohli niekde posunúť. Dúfam, že každý deň sa budeme posúvať a dávať dokopy, aby sme vyzerali lepšie na ľade,“ povedal kouč Petrovický.

Realizačný tím „dvadsiatky“ bude mať do konca prípravného obdobia k dispozícii päť kompletných formácií. V prvom týždni bude pracovať s tridsiatimi hráčmi, no neskôr sa v kádri objavia aj brankári Samuel Hlavaj so Samuelom Vyletelkom a útočník Maxim Čajkovič, ktorí majú do polovice decembra klubové povinnosti v Severnej Amerike.

„Počas nasledujúceho týždňa vyjde nová nominácia, aby sme to vyčistili. Niektorí chlapci môžu odísť zo svojich klubov oficiálne až 15. decembra. Hráči z Európy sú však všetci k dispozícii. Situácia sa môže každý deň zmeniť, do hry vstupujú aj zranenia a my potrebujeme vedieť zareagovať na rôzne varianty,“ pokračoval 46-ročný tréner.

Tri prípravné zápasy

Mladí reprezentanti absolvujú pred štartom MS tri prípravné duely. V piatok 13. decembra nastúpia v Žiline proti olympijskému tímu SR, následne ich 22. decembra v Třinci čakajú Česi a o deň neskôr si v Žiline zmerajú sily s Rusmi.

„Najbližší týždeň venujeme prevažne tréningom a čaká nás aj súboj s olympijským výberom. Zároveň budeme nacvičovať herný systém smerom k majstrovstvám sveta. V mužstve je správna konkurencia, ktorá musí byť, aby každý podal dobrý výkon. Všetci hráči sú maximálne motivovaní, aby sa prebojovali na turnaj a ukázali sa svetu v čo najlepšom svetle,“ hovoril útočník bratislavského Slovana Dominik Jendek.

Na šampionáte budú Slováci pôsobiť v třineckej A-skupine, kde sa postupne stretnú s hokejistami Kazachstanu (27. 12. o 15.00 h), Fínska (28. 12. o 15.00 h), Švajčiarska (30. 12. o 19.00 h) a Švédska (31. 12. o 15.00 h). Tímy na prvých štyroch miestach tabuľky postúpia do štvrťfinále, piate mužstvo bude hrať o záchranu. V ostravskej B-skupine figurujú Kanaďania, Američania, Česi, Rusi a Nemci.

Nominácia SR „20“

záverečná fázu prípravy pred MSJ 2020

Brankári: Jakub Lackovič (MsHKM Žilina), Eugen Rabčan (HK Spišská Nová Ves/HKM Zvolen), Roman Rýchlik (HK ŠKP Poprad)

Obrancovia: Samuel Kňažko, Dávid Mudrák (obaja TPS Turku/Fín.), Martin Vitaloš (Rögle Angelholm/Švéd.), Andrej Golian, Oliver Turan (obaja HC 07 Detva), Martin Bučko (MsHKM Žilina), Marcel Dlugoš (MHk 32 L. Mikuláš), Marko Stacha (HK Dukla Trenčín), Boris Česánek (HK ŠKP Poprad), Oliver Fatul (HKM Zvolen)

Útočníci: Dominik Sojka (HC ’05 Banská Bystrica), Ján Sarvaš (HC ’05 Banská Bystrica/HK Levice), Dominik Jendek (HC Slovan Bratislava), Filip Čenka (HC 07 Detva), Adam Paulíny (MHA Martin), Jakub Minárik (HK Nitra), Marek Minárik (MsHK Žilina), Jakub Nespala (HK ŠKP Poprad/HK Spišská Nová Ves), Martin Chromiak, Kristián Kováčik, Róbert Džugan, Nicolas Ferenyi, Viktor Ďurina (všetci HK Dukla Trenčín), Michal Mrázik (Linköping HC/ Švéd.), Daniel Vladimír Tkáč (Merritt Centennials, BCHL/Kan.), Martin Faško-Rudáš (Everett Silvertips, WHL/Kan.), Oliver Okuliar (Lethbridge Hurricanes, WHL/Kan.)

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji hráčov do 20 rokov
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenská hokejová „dvadsiatka“ odštartovala záverečnú prípravu na majstrovstvá sveta v Česku © SITA Všetky práva vyhradené.