Slovan Bratislava má záujem o Weissa, ale nahradiť trénera Kozáka nechce

Futbal Šport

8.12.2019 (Webnoviny.sk) – Tréner DAC 1904 Dunajská Streda Peter Hyballa a kouč Slovana Bratislava si počas sobotného súboja ich tímov na Tehelnom poli mali vymeniť niekoľko útočných poznámok. Okrem iného Nemec v službách futbalistov Dunajskej Stredy mal Kozákovi povedať, že „aj tak ho nahradí Vladimír Weiss.“ Na túto poznámku vedenie Slovana Bratislava zareagovalo nesúhlasným stanoviskom na svojej internetovej stránke.

Tréner DAC má čiastočne pravdu

„Dementujem tvrdenia o tom, že by mal Jána Kozáka ml. nahradiť Vladimír Weiss alebo akýkoľvek iný tréner. Nemáme záujem o iného trénera, keďže súčasný realizačný tím má moju plnú dôveru. Tréner DAC však má čiastočne pravdu. Skutočne máme záujem o Weissa, avšak o Vladimíra Weissa mladšieho v pozícii hráča. Neviem, odkiaľ má tréner DAC takéto informácie, a prečo má potrebu cez zápas takto provokovať nášho trénera. Každopádne, trénerovi DAC prajem všetko dobré k nedávnym narodeninám, snáď dnes dostal pekný darček,“ vyjadril sa generálny riaditeľ Ivan Kmotrík ml. na webe skslovan.com.

Na ústne provokácie od Hyballu Kozák reagoval aj na tlačovej konferencii po zápase, ktorý sa skončil triumfom úradujúceho majstra 2:0. „Už som si na tohto trénera zvykol, ale poviem to, lebo mi to skrátka nedá. Stále vás kŕmi rečičkami o údajnej havárii autobusu, o hráčoch, o rozhodcoch. Urobte si o tom závery sami. Žiadal by som ale trochu rešpekt od trénera, ktorý by v Nemecku nikdy nedostal šancu. Dostal ju na Slovensku a mudruje tu, na moje gusto až príliš,“ uviedol Kozák, cituje ho špecializovaný web profutbal.sk.

Provokácie počas zápasu

„Počas zápasu ste mi povedali, aby som sa vrátil do Nemecka. Pôjdem, hneď zajtra, lebo milujem Nemecko a mám tam svoju rodinu. Ale, pán Kozák, potom sa vrátim,“ vravel Peter Hyballa a ešte dodal smerom ku Kozákovi: „Vždy som rešpektoval vás aj všetkých, prišiel som sem len prezentovať moje videnie futbalu. Nepoviem nič k vám osobne. Ak sa prejavia emócie počas zápasu, pochopím to, ale nerozumiem, prečo ste s tým prišli teraz.“

Slovan Bratislava nezaváhal ani v poslednom zápase jesennej časti najvyššej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2019/2020. V šlágri prvého s druhým na Tehelnom poli zdolal Dunajskú Stredu 2:0 (1:0) a prezimuje na čele tabuľky s náskokom 10 bodov. Tretia Žilina zaostáva o 13 bodov.

Viac k témam: Fortuna liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovan Bratislava má záujem o Weissa, ale nahradiť trénera Kozáka nechce © SITA Všetky práva vyhradené.