Škrtel a Hubočanom sa prebojovali medzi najlepších legionárov ruskej ligy zo strednej a východnej Európy

Futbal Šport

15.4.2020 (Webnoviny.sk) – Niekdajšie defenzívne stálice slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel a Tomáš Hubočan sa ocitli v ideálnej jedenástke najlepších legionárov histórie najvyššej ruskej súťaže Premier League, ktorí pochádzajú zo strednej a východnej Európy.

Okrem nich sú vo vybranej spoločnosti štyria Česi, traja Poliaci a takisto jeden Bulhar a Maďar.

Web sportbox.ru zaradil v najlepšej jedenástke medzi tri žrde poľského brankára Wojciecha Kowalewského. Pred neho umiestnil štvorčlennú obranu, kde okrem Škrtela a Hubočana figurujú český stopér Martin Jiránek a poľský ľavý bek Maciej Rybus.

Na pozícii defenzívneho záložníka operuje Čech Jiří Jarošík, v sezóne 2018/2019 asistent Davida Holoubka v MFK Ružomberok. Ďalšími stredopoliarmi sú Bulhar Georgi Pejev, Poliak Grzegorz Krychowiak a Maďar Balázs Dzsudzsák. V útoku sa nachádza česká dvojička Jan Koller – Tomáš Necid.

Martin Škrtel pôsobil v Rusku v rokoch 2004-2008, keď hrával za Zenit Petrohrad. Krátko po jeho odchode do anglického FC Liverpool prišiel do petrohradského tímu Tomáš Hubočan. Ten v Zenite pobudol až do roku 2014, ďalšie dve sezóny si v Rusku hral za Dinamo Moskva.

Viac k témam: Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk – Škrtel a Hubočanom sa prebojovali medzi najlepších legionárov ruskej ligy zo strednej a východnej Európy © SITA Všetky práva vyhradené.