Pozitívna správa z Tokia, všetky trvalé športoviská určené pre OH 2020 sú už hotové (video)

Šport

6.3.2020 (Webnoviny.sk) – Z dejiska nadchádzajúcich olympijských a paralympijských hier prišla pozitívna správa. Napriek obavám z možného zrušenie podujatia pod piatimi kruhmi pre šíriaci sa koronavírus sú v Tokiu už všetky trvalé športoviská hotové.

Organizátori v piatok oznámili, že v japonskej metropole dokončili podľa plánu všetkých osem novovybudovaných stálych športových zariadení, ktoré po hrách zostanú na svojich miestach.

Aquatis Centre otvoria v marci

Výstavbu Aquatics Centra pre plavecké súťaže ukončili koncom februára a 22. marca by malo prísť k otvoreniu tohto športoviska.

Už v predchádzajúcom období vybudovali ďalších sedem vrátane olympijského Nového národného štadióna, ktorý bol hotový v novembri 2019. Patria sem aj štadión pre pozemný hokej a areál pre vodný slalom.

Súťaže budú prebiehať na 43 miestach

Počas OH 2020 sa budú súťažiť dovedna na 43 miestach, okrem ôsmich nových sa využije aj 25 existujúcich hál a športovísk, ďalších desať bude postavených dočasne.

Viac k témam: koronavírus, LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu, olympijské hry
Zdroj: Webnoviny.sk – Pozitívna správa z Tokia, všetky trvalé športoviská určené pre OH 2020 sú už hotové (video) © SITA Všetky práva vyhradené.