Polícia zatkla extrémistov, ktorí rozvinuli rasistický transparent namierený proti Balotellimu

Futbal Šport

3.12.2019 (Webnoviny.sk) – Polícia v talianskom Turíne v utorok zatkla troch lídrov extrémne pravicovej politickej strany Forza Nuova, ktorí mali na svedomí rasistický transparent namierený proti futbalovému útočníkovi Mariovi Balotellimu. Banner s nápisom „Mario, máš pravdu, si Afričan“ zavesili minulý mesiac na plote turínskeho Allianz Stadium.

Slová Mario a Afričan boli napísané červenou farbou, ostatné slová boli čierne. Na transparente bolo tiež vyobrazené logo neofašistickej strany Forza Nuova.

Troch členov tohto hnutia obvinili zo šírenia rasovej neznášanlivosti, všetci dostali zákaz vstupu na talianske športoviská. Balotelliho prednedávnom rasisticky urážali počas zápasu Brescie vo Verone.

Hráč vtedy nahnevane odkopol loptu na tribúnu a chvíľu sa dokonca zdalo, že odíde z trávnika do útrob štadióna.

„Nevravím, že som iný ako ostatní hráči, ktorí boli taktiež obeťami rasizmu a vypočuli si rovnaké ´opičie zvuky´, ale problém vidím v tom, že som Talian,“ povedal po incidente vo Verone Balotelli, ktorý sa v Taliansku narodil prisťahovalcom z africkej Ghany.

Viac k témam: rasizmus, Serie A
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia zatkla extrémistov, ktorí rozvinuli rasistický transparent namierený proti Balotellimu © SITA Všetky práva vyhradené.