Petra Vlhová strávila Vianoce u trénera Magoniho, do Talianska pricestovali aj jej rodičia

Ostatné športy Šport

27.12.2019 (Webnoviny.sk) – Petra Vlhová vstupuje do najnáročnejšej a zrejme aj rozhodujúcej časti sezóny vo Svetovom pohári alpských lyžiarok. Najlepšia športovkyňa Slovenska za rok 2019 má pred sebou dvoje víkendové preteky obrovskom slalome a slalome v rakúskom Lienzi a potom v rozpätí 15 dní po Novom roku ďalších päť alebo šesť pretekov. Tie pravdepodobne rozhodnú o tom, ako vysoko sa zaradí v bojoch o krištáľové glóbusy v tejto súťažnej zime.

Preteky vo Francúzsku zrušili

Ambiciózna Liptáčka mala pôvodne súťažiť minulý víkend vo francúzskom Val d´Isére v zjazde aj kombinácii, ale oboje preteky zrušili pre nepriazeň počasia, a tak mala viac času na prípravu aj regeneráciu boľavej pravej nohy, kde ju trápi zápal okostice.

Vianoce strávila u svojho trénera Livia Magoniho v talianskom Vipitene, kde mala dobré tréningové podmienky. Pricestovali za ňou aj rodičia a mali spoločné slovensko-talianske Vianoce.

„Bolo tam málo vlekov a veľa zjazdoviek. Na Slovensku je to väčšinou naopak. Livio zabezpečil výborné podmienky. Ľudia nás spoznávali na kopci aj v reštaurácii. S Petrou sa chceli často odfotiť,“ uviedol otec Igor Vlha pre portál denníka SME.

Pripomenul, že štedrú večeru si musela jeho dcéra zaslúžiť tvrdým tréningom. Až potom si zasadli k sviatočnému stolu. „Mali sme slovensko-taliansku večeru. Manželka priniesla oblátky aj kapustnicu. A v hoteli nám urobili mäso na grile,“ prezradil Igor Vlha.

Slastný pocit víťazstva

Na Petru Vlhovú čaká v sobotu v Lienzi obrovský slalom (1. kolo od 10.15 h, 2. kolo od 13.30 h) a v nedeľu slalom (10.00 h a 13.00 h). Na štart sa postaví s číslom tri. Pred najlepšou športovkyňou Slovenska za rok 2019 budú v akcii Talianka Marta Bassinová a Švajčiarka Wendy Holdenerová. Po Vlhovej pôjde na trať držiteľka „štvorky“ – Američanka Mikaela Shiffrinová.

Lienz zatiaľ nepatrí medzi desať dejísk Svetového pohára, odkiaľ si zo svahu odniesla slastný pocit víťazstva. Jej dosiaľ najlepším umiestnením v tejto dedinke v Tirolsku je tretie miesto v slalome spred štyroch rokov. Vo Svetovom pohári momentálne patrí Vlhovej štvrtá priečka, v doterajšom priebehu sezóny nazbierala 288 bodov.

Výsledkovo bola zatiaľ najdominantnejšia v paralelnom slalomu vo švajčiarskom St. Moritzi, kde zvíťazila. „Veríme, že cez víkend svoje najlepšie umiestnenie v Lienzi vylepší,“ nádejá sa Igor Vlha.

Viac k témam: Svetový pohár v alpskom lyžovaní, Vianoce
Zdroj: Webnoviny.sk – Petra Vlhová strávila Vianoce u trénera Magoniho, do Talianska pricestovali aj jej rodičia © SITA Všetky práva vyhradené.