Petra Sagana zrejme čakajú zmeny, do tímu Bora-Hansgrohe prichádza tréner najvyššej úrovne

Cyklistika Šport

22.11.2019 (Webnoviny.sk) – Nemecký cyklistický tím Bora-Hansgrohe výrazne posilnil svoj tím pred začiatkom budúcej sezóny. Na post športového riaditeľa prichádza bývalý belgický cyklista Jean-Pierre Heynderickx a trénersky tím doplní Hendrik Werner, ktorý v predošlých rokoch viedol jedného z najlepších cyklistov súčasnosti Toma Dumoulina.

Ambície počas jarných klasík

Podľa oficiálneho vyhlásenia .na webe tímu by tieto zmeny mohli mať pozitívny dopad aj na Petra Sagana, najmä z hľadiska jeho ambícii počas belgických jarných klasík.

„Po odchode Patxia Vilu, ktorý mal v našom tíme veľkú zodpovednosť, sme sa museli posilniť v niekoľkých oblastiach. Teší nás, že v krátkom čase sme našli dvoch nových a kvalitných členov tímu. V osobe Jeana-Pierra Heynderickxa budeme mať veľmi skúseného športového riaditeľa, ktorý prinesie svoje know-how najmä pri pretekoch v Belgicku,“ uviedol šéf tímu Bora-Hansgrohe Ralph Denk.

Paťdesiatštyriročný Heynderickx sa tak stane kolegom Slováka Jána Valacha, ktorý rovnako zastáva funkciu športového riaditeľa.

Tréner najvyššej úrovne

Známym menom v tíme Bora-Hansgrohe je aj Hendrik Werner. Vo svojom predošlom pôsobisku, tíme Sunweb, viedol víťaza pretekov Giro d’Italia 2017 Toma Dumoulina, ktorému pomohol stať sa jedným z najlepších cyklistov v profesionálnom pelotóne.

„Hendrik Werner je trénerom najvyššej úrovne, ktorý si urobil dobré meno na medzinárodnej cyklistickej scéne. Myslíme si, že sa veľmi dobre hodí nášmu tímu, najmä z pohľadu trénerskej filozofie. Momentálne sme v optimálnej pozícii pred začiatkom nasledujúcej sezóny,“ dodal Denk.

Viac k témam: Bora-Hansgrohe
Zdroj: Webnoviny.sk – Petra Sagana zrejme čakajú zmeny, do tímu Bora-Hansgrohe prichádza tréner najvyššej úrovne © SITA Všetky práva vyhradené.