NHL predĺžila hráčom odporúčanú izoláciu, vedenie ligy zvažuje možnosť pokračovania v lete

Hokej Šport

1.4.2020 (Webnoviny.sk) – Vedenie zámorskej hokejovej NHL predĺžilo odporúčanie hráčom na dobrovoľnú izoláciu do 15. apríla a pripustilo, že tento termín ešte bude posúvať. Zástupca komisára súťaže Bill Daly o tom informoval média prostredníctvom mailovej komunikácie.

Kanadsko-americkú profiligu prerušili pre pandémiu koronavírusu 12. marca 2020 a aktuálne ide už o druhý posun uvedeného termínu. Ten predchádzajúci bol do 4. apríla.

Viac o téme: Koronavírus

Čoraz väčší otáznik

„Situáciu pozorne monitorujeme a keď sa blíži termín, ktorý sme určili, tak ho podľa vývoja aktualizujeme. Ideme krok za krokom,“ uviedol Daly.

Prerušenie NHL prišlo v čase, keď do konca základnej časti zostávalo odohrať ešte 189 duelov. Podľa komisára Garyho Bettmana v tom čase bolo reálne, že sa sezóna opäť rozbehne a bude možné oceniť víťaza Stanleyho pohára.

S pribúdajúcim časom a stále komplikovanejšou situáciou najmä v USA však visí nad pokračovaním profiligy čoraz väčší otáznik.

Vedenie súťaže už vyzvalo kluby, aby zistili obsadenosť či vyťaženosť svojich arén v augustových termínoch. NHL stále viac zvažuje pokračovanie profiligy aj počas leta, ak sa situácia dovtedy stabilizuje.

Štyria nakazení hráči

„Všetko bude záležať na tom, ako sa naša krajina aj celý svet popasujú s vírusom. Myslím si, že existuje šanca hrať od konca júna do augusta,“ prezradil generálny manažér klubu Washington Capitals Brian MacLellan.

V NHL zatiaľ potvrdili nákazu koronavírusom u štyroch hráčov – dvoch v Ottawe Senators a ďalších dvoch v Colorade Avalanche.

V zámorí sa ochorenie COVID-19 mimoriadne rozmáha, keď v USA potvrdili už takmer 190-tisíc nakazených osôb, v Kanade necelých 9-tisíc. V USA nákaze podľahlo už viac ako 4-tisíc osôb a v Kanade počet obetí prekročil stovku.

Viac k témam: Koronavírus, NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – NHL predĺžila hráčom odporúčanú izoláciu, vedenie ligy zvažuje možnosť pokračovania v lete © SITA Všetky práva vyhradené.