Nemecko a Holandsko by mohli ukázať, že sa dá hrať, myslí si tréner Plzne Adrián Guľa

Futbal Šport

11.4.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenský tréner futbalistov českého klubu Viktoria Plzeň Adrián Guľa strávi veľkonočné sviatky v odlúčení od najbližších. Manželka s deťmi sú na Slovensku a aj keď mu veľmi chýbajú, najpodstatnejšie v čase pandémie koronavírusu je preňho to, že sú všetci zdraví.

„Vďaka tomu mám energiu dívať sa dopredu. Nie je to ľahké, ale viem, že sa skrátka nič nedá robiť. Musím tento stav akceptovať. Manželka je veľmi silná a skvele sa stará o deti. Som k dispozícii v maximálnej možnej miere. Musíme túto situáciu zvládnuť,“ povedal 44-ročný rodák z Novák pre web sport.cz.

Individuálny plán

„Viktoriánov“ prebral počas zimnej prestávky a tí v úvodných jarných kolách pred prerušením českej Fortuna ligy skresali stratu na vedúcu Slaviu na rozdiel ôsmich bodov. Hráči momentálne dodržiavajú individuálny tréningový plán a Guľovi záleží na tom, aby boli v kontakte aspoň online.

„Cez špeciálnu aplikáciu sme sa mali možnosť všetci vidieť a porozprávať sa. Chcel som, aby si chlapci pripomenuli, že sme jeden tím. Cítil som, že pookriali. Verím, že sa súťaž alebo aspoň tréningový proces zanedlho budú môcť rozbehnúť a že sa vďaka postupnému uvoľňovaniu budeme môcť stýkať aspoň v nejakých menších skupinkách,“ dodal niekdajší kormidelník slovenskej „dvadsaťjednotky“ či MŠK Žilina.

V Česku sa momentálne špekuluje o možnom obnovení najvyššej súťaže v polovici mája. Recept, ako na to, by mohli poskytnúť v susednom Nemecku, ktoré sa pripravuje na bundesligový reštart v úvode budúceho mesiaca.

Prioritou je zdravie

„Snažíme sa, aby boli hráči pripravení na prípadný štart. V Nemecko a Holandsku už majú nejaké predbežné termíny, kedy by súťaže mohli odštartovať. To by mohlo byť také spúšťacie domino, že sa dá hrať. Prijmem akékoľvek rozhodnutie. Všetci chceme, aby sa súťaž rozbehla, ale prioritou je zdravie,“ podotkol.

V prípade pokračovania sezóny 2019/2020 budú musieť mužstvá nielen v Česku zvládnuť náročný kalendár. Guľa sa však toho neobáva.

„Pre mňa neexistuje prípravné alebo voľné obdobie. Buď pracujete alebo nepracujete. Hráč je buď pripravený alebo nie je. V prípade, že áno, dá sa hrať spôsobom streda-sobota. Ide o trénerskú výzvu, ale som presvedčený, že kvalita a šírka plzenského kádra je dostatočná. Ja som nastavený tak, že chcem, aby mužstvo bolo v maximálnej možnej miere pripravené na to, čo nás čaká,“ zakončil Adrián Guľa.

Viac k témam: česká Fortuna liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecko a Holandsko by mohli ukázať, že sa dá hrať, myslí si tréner Plzne Adrián Guľa © SITA Všetky práva vyhradené.