Naomi Osaková súciti s Haiti, zárobok zo Cincinnati daruje obetiam zemetrasenia

Šport Tenis

15.8.2021 (Webnoviny.sk) – Japonská tenistka Naomi Osaková sľúbila, že všetky peniaze, ktoré zarobí na nadchádzajúcom turnaji WTA 1000 v americkom Cincinnati, pošle obetiam ničivého zemetrasenia na Haiti. Referuje o tom web si.com.

Zemetrasenie s magnitúdom 7,2, ktoré v sobotu zasiahlo juhozápad Haiti, zabilo viac ako 300 ľudí a ďalších minimálne 1800 osôb utrpelo zranenia. Epicentrum otrasov sa podľa Geologickej služby Spojených štátov (USGS) nachádzalo približne 125 kilometrov západné od hlavného mesta Port-au-Prince.

Skutočne ma veľmi bolí, keď vidím tú spúšť na Haiti. Tento týždeň budem hrať na turnaji a všetky zarobené finančné prostriedky dám na pomoc Haiti. Viem, že krv mojich predkov je silná a pozviechame sa z toho,“ napísala na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter 23-ročná Osaková, ktorá je vďaka otcovi polovičná Haiťanka.

Turnaj v Cincinnati sa začne v pondelok a očakáva sa, že šampiónka vo dvojhre zarobí odmenu 255 220 dolárov. Zdolaná finalistka by si mala prilepšiť o 188 945 dolárov.

Pre Osakovú bude podujatie v USA prvým od olympijských hier v Tokiu. Na domácej pôde sa jej nepodarilo získať medailu, keďže v dueli 3. kola nestačila na neskoršiu finalistku – Češku Markétu Vondroušovú.

Viac k témam: WTA Cincinnati, WTA Tour, zemetrasenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Naomi Osaková súciti s Haiti, zárobok zo Cincinnati daruje obetiam zemetrasenia © SITA Všetky práva vyhradené.