Mužský slalom vo Val d’Isere museli zrušiť, pre lavínové nebezpečenstvo nemohli ani trénovať

Ostatné športy Šport

14.12.2019 (Webnoviny.sk) – Na sobotu naplánovaný slalom mužov vo francúzskom Val d´Isere v rámci Svetového pohára v alpskom lyžovaní sa neuskutočnil. Dôvodom pre zrušenie pretekov bol silný vietor. Slalomári by sa však mali dostať k slovu v nedeľu predpoludním, keďže podľa predpovede počasia by mali byť v dejisku priaznivejšie poveternostné podmienky. Slalom sa pôjde namiesto obrovského slalomu. O jeho osude, či a kedy ho nahradia, sa rozhodne neskôr.

Stredisku Val d’Isere často nepraje počasie, v piatok bolo prístupné len autám so snehovými reťazami. Pre lavínové nebezpečenstvo nebolo možné ani trénovať. Podmienky sa nezlepšili ani v sobotu, nepretržité a výdatné sneženie komplikovalo situáciu a sťažovalo prácu na svahu.

Organizátori trať síce pripravili, ale poryvy vetra o rýchlosti 100 km/h a slabá viditeľnosť neumožnila napriek viacerým odkladom uskutočniť preteky ani z posunutého miesta štartu. Jury sa napokon rozhodla pre zrušenie pretekov.

Viac k témam: Svetový pohár v alpskom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Mužský slalom vo Val d’Isere museli zrušiť, pre lavínové nebezpečenstvo nemohli ani trénovať © SITA Všetky práva vyhradené.