MFK Zemplín Michalovce odvolali trénera Šoltisa, mužstvo povedie jeho doterajší asistent Majoroš

Futbal Šport

11.11.2019 (Webnoviny.sk) – Anton Šoltis už nie je trénerom fortunaligového futbalového klubu MFK Zemplín Michalovce. Vedenie najvýchodnejšieho účastníka najvyššej domácej súťaže ho v pondelok odvolalo z funkcie.

„Mužstvo do skončenia jesennej časti Fortuna ligy povedie jeho doterajší asistent Jozef Majoroš,“ referuje oficiálny web klubu.

Michalovčanom sa zatiaľ veľmi nedarilo

Štyridsaťtriročný košický rodák Šoltis bol najdlhšie slúžiacim fortunaligovým hlavným koučom, na poste trénera MFK Zemplín pôsobil od júla 2016. Michalovčanom sa v ostatnom čase veľmi nedarilo a po sérii neúspechov klesli už na 10. priečku FL.

Zemplínčania v najvyššej domácej súťaži počas uplynulého víkendu nezvíťazili už v šiestom súboji v rade, naposledy sa im podarilo získať tri body ešte 21. septembra na pôdy Nitry. Posledným pre Šoltisa bol sobotňajší súboj v Senici, v ktorom jeho zverenci prehrali 0:4.

Vedenie klubu sa bývalému trénerovi poďakovalo

„Anton Šoltis viedol ako hlavný tréner Zemplín vo Fortuna lige v 109 zápasoch, v ktorých dosiahol 34 víťazstiev, 25 remíz a 50 prehier. Pod jeho vedením strelilo mužstvo 127 gólov a inkasovalo 168 krát. V Slovenskom pohári viedol Zemplín v 16 zápasoch s bilanciou 10 víťazstiev, 1 remíza a 5 prehier. Mužstvo strelilo 40 gólov a 18 inkasovalo,“ upozornil michalovský klub na svojom webe. Pod vedením Šoltisa sa Michalovce prebojovali dvakrát aj do semifinále Slovenského pohára.

„Vedenie MFK Zemplín Michalovce ďakuje Antonovi Šoltisovi za odvedenú prácu a nezabudnuteľné víťazstva, ktoré dosiahol so Zemplínom. V osobnom a futbalovom živote mu prajeme čo najviac úspechov,“ uvádza sa na michalovskom webe.

Viac k témam: asistent trénera, Fortuna liga, tréner
Zdroj: Webnoviny.sk – MFK Zemplín Michalovce odvolali trénera Šoltisa, mužstvo povedie jeho doterajší asistent Majoroš © SITA Všetky práva vyhradené.