Majstrami Slovenska v slalome sa stali Matej Falat a Rebeka Jančová

Ostatné športy Šport

4.2.2020 (Webnoviny.sk) – Matej Falat a  sa v utorok vo Vrátnej stali majstrami Slovenska v slalome. Skúsený reprezentant Falat získal už šiesty domáci titul, z toho štvrtý v najtočivejšej disciplíne.

Falat v súčte oboch kôl zdolal o 67 stotín Martina Hyšku a o 1,32 Samuela Revúckeho. Vo vyše 100-člennej štartovnej listine medzinárodných majstrovstiev SR figurovali pretekári z jedenástich krajín.

Medzi ženami sa na Pasekách z prvého domáceho titulu tešila Rebeka Jančová. Iba 16-ročná pretekárka Lyžiarskej akadémie Veroniky Velez-Zuzulovej o 15 stotín sekundy zdolala Poľsku Anielu Sawickú. S odstupom 2,73 s skončila tretia a na domácom šampionáte druhá Kristína Saalová.

Elitná Slovenka Petra Vlhová na domácom šampionáte chýbala. Talentovaná Jančová sa počas minulého víkendu na Štrbskom Plese radovala z víťazstva v obrovskom slalome na pretekoch FIS, čo bolo jej prvé víťazstvo medzi dospelými. Vo Vrátnej pridala druhé a naznačila veľký potenciál.

MSR v slalome 2020 – utorkové výsledky

Vrátna

muži: 1. Matej Falat 1:40,61 min, 2. Martin Hyška +0.67 s, 3. Samuel Revúcky +1,32
ženy: 1. Rebeka Jančová 1:54,85 min, 2. Kristína Saalová +2,73, 3. Karolína Ružičková +18,81

Viac k témam: Majstrovstvá Slovenska v slalome, zjazdové lyžovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Majstrami Slovenska v slalome sa stali Matej Falat a Rebeka Jančová © SITA Všetky práva vyhradené.