Kríza neobchádza ani Slovenský futbalový zväz, reprezentační tréneri prídu o 60 percent mzdy

Futbal Šport

1.4.2020 (Webnoviny.sk) – Opatreniam na zvládnutie aj finančnej stránky krízy spôsobenej pandémiou koronavírusu sa nevyhol Slovenský futbalový zväz (SFZ). Web sport24.pluska.sk priniesol správu, v ktorej podľa informácií od prezidenta SFZ Jána Kováčika všetci jeho zamestnanci vrátane reprezentačných trénerov A-tímu Pavla Hapala a Ota Brunegrafa súhlasili so znížením platov.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

„Áno, je to tak. Dohoda so zamestnancami zväzu o znížení platu bola viac-menej bezproblémová. Toto opatrenie nám ušetrí dosť peňazí. O konkrétnej sume sa môžeme baviť až po skončení pandémie,“ vyjadril sa pre šport24.sk šéf slovenského futbalu.

Zatiaľ ide o dočasné opatrenie na jeden mesiac. Všetci zamestnanci zväzu súhlasili, že v apríli dostanú 60 percent svojej mzdy.

„Uvedomujeme si, aká je situácia, a preto sme pristúpili na zníženie platov. V tejto ťažkej dobe sme boli ústretoví voči SFZ a s návrhom sme súhlasili,“ povedal Hapalov asistent pri „áčku“ Oto Brunegraf.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, SFZ Slovenský futbalový zväz
Zdroj: Webnoviny.sk – Kríza neobchádza ani Slovenský futbalový zväz, reprezentační tréneri prídu o 60 percent mzdy © SITA Všetky práva vyhradené.