Jürgen Klopp zostáva v FC Liverpool, s klubom predĺžil zmluvu do roku 2024

Futbal Šport

13.12.2019 (Webnoviny.sk) – Nemecký tréner Jürgen Klopp predĺžil zmluvu s anglickým futbalovým klubom FC Liverpool do roku 2024. Vedenie lídra Premier League o tom informovalo v piatok s dôvetkom, že aj tento krok má podporiť snahu klubu o premiérový národný titul za ostatných 30 rokov.

„The Reds“ totiž márne čakajú na triumf v domácej lige od sezóny 1989/1990. „Nemal som dôvod uvažovať nad odchodom, veď klub je na tom veľmi dobre,“ povedal 52-ročný Klopp. Nemec priviedol Liverpool v predchádzajúcom ročníku k triumfu v Lige majstrov.

Klopp prišiel do klubu z Anfield Road v októbri 2015 a teraz podpísal nový kontrakt na 4,5 roka. Jeho zverenci v minulej sezóne síce prehrali v Premier League iba raz, napriek tomu im to na titul nestačilo a skončili druhí za Manchestrom City.

V aktuálnom ročníku sú lídrami súťaže, v šestnástich súbojoch stratili len dva body za remízu na pôde Manchestru United. Pred príchodom do Liverpoolu viedol Klopp nemeckú Borussiu Dortmund, ktorú v sezóne 2012/2013 doviedol do finále Ligy majstrov.

Viac k témam: Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk – Jürgen Klopp zostáva v FC Liverpool, s klubom predĺžil zmluvu do roku 2024 © SITA Všetky práva vyhradené.