Hrali sme vyrovnané zápasy, nešetril Šatan chválou po Nemeckom pohári a hovorí o obmene kádra

Hokej Šport

11.11.2019 (Webnoviny.sk) – Prvý zápas nevidel, ale ďalšie dva pozorne sledoval z hľadiska krefeldskej Yayla Areny. Generálny manažér slovenskej hokejovej reprezentácie a zároveň prezident SZĽH Miroslav Šatan zavítal do dejiska turnaja o Nemecký pohár a bol spokojný s výkonmi hráčov národného tímu. Slováci síce v troch vystúpeniach nazbierali iba tri body a obsadili posledné miesto, ale na západe Nemecka predviedli solídne výkony a neboli ďaleko od konečného druhého miesta.

Hral sa rýchly hokej

„Hráme vyrovnané zápasy so súpermi ako sú Nemci, Švajčiari a Rusi, čo je pozitívne. Bolo tu viacero mladých hráčov a niekoľko hokejistov, ktorí zbierajú prvé štarty v reprezentácii. Hral sa rýchly hokej a som rád, že chlapci stíhali. Je to pozitívne, že sa dokázali vyrovnať medzinárodnej konkurencii. Na druhej strane, bolo aj viacero aspektov hry, ktoré treba vylepšiť,“ zhodnotil Šatan.

Generálny manažér a hlavný tréner museli urobiť v nominácii niekoľko zmien, ktoré im paradoxne umožnili vidieť viacero hokejistov v akcii.

„Niektorí mladí hráči pozitívne prekvapili. Filip Krivošík alebo Adam Liška veľmi prevýšili očakávania a hrali dobre. Marek Hrivík predviedol kvalitné výkony a mohol by som menovať aj ďalších. Celkovo môžem povedať, že som videl viac pozitívnych ako zlých výkonov,“ pokračoval držiteľov štyroch medailí z MS.

Viacerí hráči budú noví

V nominácii sa objavili aj traja absolútni nováčikovia v seniorskej reprezentácii. Andrej Kollár ml., Jakub Sukeľ a Peter Šišovský neunikli ani pozornosti majstra sveta z Göteborgu.

„Kollár hral veľmi dobre. Brali sme ho s tým, že mu dáme šancu v jednom zápase. Napokon presvedčil trénerov a dali mu viac priestoru. Vidíme v ňom potenciál. Šišovský nesklamal, v lige mu to ide a tréneri o ňom budú uvažovať. Sukeľ si tiež uhral svoje a bude na tréneroch, ako si jeho výkony zanalyzujú,“ hovoril Šatan.

Najbližšiu reprezentačnú akciu absolvujú Slováci v polovici decembra vo Švajčiarsku. Realizačný tím má necelý mesiac na výber hráčov a je pravdepodobné, že výrazne obmení káder.

„Chceli by sme vidieť tých, ktorí boli zranení alebo neboli k dispozícii na Nemecký pohár. V Krefelde bolo niekoľko príjemných prekvapení, ktoré budú chcieť tréneri vidieť. Uvidíme, aká bude situácia a ich výkonnosť. Vo Švajčiarsku budú viacerí hráči noví, možno obmeníme aj polovicu mužstva,“ doplnil víťaz Stanleyho pohára s Pittsburghom Penguins.

Viac k témam: Nemecký pohár
Zdroj: Webnoviny.sk – Hrali sme vyrovnané zápasy, nešetril Šatan chválou po Nemeckom pohári a hovorí o obmene kádra © SITA Všetky práva vyhradené.