Hádzanársky zväz zrušil turnaj Final 4, pre koronavírus sa nebude konať žiadna súťaž

Ostatné športy Šport

10.3.2020 (Webnoviny.sk) – Nadchádzajúci víkend sa v Bardejove malo rozhodnúť o držiteľoch prvých domácich hádzanárskych trofejí v aktuálnej sezóne. V sobotu a nedeľu (14. – 15. marca) mal v tamojšej športovej hale vyvrcholiť Slovenský pohár v hádzanej mužov a žien 2019/2020.

Turnaj Final 4 sa však v tomto termíne neuskutoční. Aj do hádzanárskeho diania zasiahol koronavírus, pre ktorý pristúpili kompetentní k zrušeniu podujatia.

„Ústredný krízový štáb SR vydal v pondelok 9. marca 2020 nariadenie okamžitého zákazu usporiadania všetkých športových podujatí v krajine predbežne na dva týždne. Slovenský zväz hádzanej plne rešpektuje toto rozhodnutie a ruší plánovaný turnaj Final 4 Slovenského pohára mužov a žien, ktorý sa mal odohrať 14. – 15. marca 2020 v Bardejove, ako aj všetky súťažné zápasy organizované SZH a krajskými zväzmi hádzanej. O ďalšom postupe bude SZH informovať podľa vývoja situácie a na základe ďalších rozhodnutí ústredného krízového štábu SR,“ uvádza sa v stanovisku SZH podpísanom generálnym sekretárom Ivanom Sabovikom k situácii v súvislosti so šírením koronavírusu na Slovensku.

Hrať sa tak nebude nielen v Bardejove, ale ani na ďalších miestach SR, kde boli plánované hádzanárske zápasy rôznych súťaží. Turnaj Final 4 SP sa mal v Bardejove uskutočniť za účasti štyroch mužských tímov HKM Šaľa, Tatran Prešov, MHC Štart Nové Zámky, MŠK Považská Bystrica a kvarteta ženských družstiev Iuventa Michalovce, HK Sokol Bánovce nad Bebravou, ŠŠK Prešov, HK Slovan Duslo Šaľa.

Viac k témam: Koronavírus, Slovenský zväz hádzanej (SZH)
Zdroj: Webnoviny.sk – Hádzanársky zväz zrušil turnaj Final 4, pre koronavírus sa nebude konať žiadna súťaž © SITA Všetky práva vyhradené.