Froomovi prišla prestávka pre koronavírus vhod, na Tour de France bude stopercentne pripravený

Cyklistika Šport

28.4.2020 (Webnoviny.sk) – Zdá sa, že dlhá prestávka spojená so šírením koronavírusu britskému cyklistovi Chrisovi Froomovi prišla viac vhod ako konkurencii. Dlhoročný líder tímu Ineos (predtým Sky) pre etapové preteky vlani počas tréningu na podujatí Critérium du Dauphiné utrpel krkolomný pád s viacerými zlomeninami, z ktorých sa dostával pol roka.

A zatiaľ čo začiatkom tejto sezóny ešte nebol v stopercentnej pohode, teraz hlási opätovný útok na celkový triumf na Tour de France. Slávne preteky vyhral 34-ročný rodák z kenského Nairobi už štyrikrát a posunutý termín tohtoročnej „Starej dámy“ (29.8. – 20.9.) zjavne privítal.

Chce sa vrátiť ešte silnejší

Bude to môj cieľ číslo jeden v tomto roku. Spočiatku sa zdalo, že moja účasť na Tour de France bude málo pravdepodobná. Situácia sa však vyvinula tak, že sa môžem plnohodnotne hlásiť o slovo. Budem fit a pripravený. Vždy, keď sa počas kariéry stretnem s niečím negatívnym, snažím sa o návrat ešte silnejší ako predtým. Náš šport je o neustálom stanovovaní si cieľov. A o túžbe po ich dosiahnutí,“ vravel Christopher Froome vo videoodkaze fanúšikom na sociálnej sieti, cituje ho portál Cyclingnews.

Viac o téme: Koronavírus

Na februárových pretekoch Okolo Spojených arabských emirátov Froome obsadil 71. priečku. Na podujatí zrušili posledné dve etapy pre nákazu koronavírusom v pelotóne a potom sa Froome na pár týždňov odmlčal.

Do Európy sa vrátil až koncom marca po absolvovaní výcvikového táboru v Južnej Afrike a odvtedy sa samostatne pripravuje v domácich podmienkach na posunutú sezónu, ktorá sa má začať v auguste alebo septembri. A ide mu to čoraz lepšie.

Dostáva sa do normálneho tréningového zaťaženia

Moje zotavenie je už takmer kompletné. Stále viac posilňujem pravú stranu tela, ktorá bola väčšmi postihnutá zranením, ale dostávam sa aj do normálneho tréningového zaťaženia. A badám pokroky,“ podotkol Froome.

Napriek tomu, že v tíme Ineos jazdia okrem Frooma aj lanský aj predlanský šampióni Tour de France Egan Bernal a Geraint Thomas, Froome zostáva optimista. „Opakujem, bude to môj cieľ číslo jeden. A ak majstrovstvá sveta nebudú termínovo kolidovať s Tour, pôjdem aj na šampionát. A potom by som možno skúsil aj Giro d´Italia či Vueltu. Záležať bude na presných dátumoch, kedy sa uskutočnia. Samozrejme, to všetko bude možné iba vtedy, keď sa veci s ochorením COVID-19 pohnú správnym smerom,“ doplnil Froome, ktorý na slávnych pretekoch Okolo Francúzska triumfoval v rokoch 2013, 2015, 2016 a 2017.

Viac k témam: COVID-19, Ineos, Koronavírus, Tour de France 2020
Zdroj: Webnoviny.sk – Froomovi prišla prestávka pre koronavírus vhod, na Tour de France bude stopercentne pripravený © SITA Všetky práva vyhradené.