Európska liga (žreb): Slavia Praha vo štvrťfinále opäť pocestuje na ostrovy, vyzve Arsenal

Futbal Šport

19.3.2021 (Webnoviny.sk) – Futbalisti úradujúceho českého šampióna SK Slavia Praha vo štvrťfinále Európskej ligy 2020/2021 vyzvú ďalšieho súpera z Britských ostrovov. Po anglickom Leicestri City a škótskom Glasgowe Rangers si „zošívaní“ zmerajú sily s ďalším anglickým tímom – londýnskym Arsenalom.

Odveta bude v Prahe

Prvý súboj sa uskutoční 8. apríla v Londýne, odveta o týždeň neskôr v Prahe. Rozhodol o tom piatkový popoludňajší žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone.

Zverenci trénera Jindřicha Trpišovského sa do štvrťfinále EL prebojovali aj pred dvoma rokmi, v jari 2019 v tejto fáze vypadli s iným londýnskym družstvom – FC Chelsea. Platným maximom Slavie v druhej najprestížnejšej klubovej súťaži v Európe je semifinále z ročníka 1995/1996, vo vtedajšom Pohári UEFA sa pražský tím dostal až do semifinále a tam sa rozlúčil po konfrontácii s francúzskym Bordeaux.

Ligu vyhrali len dvaja štvrťfinalisti

Piatkový žreb štvrťfinále spojil španielsku Granadu s anglickým Manchestrom United, holandský Ajax Amsterdam s talianskym AS Rím a chorvátskeho zástupcu Dinamo Záhreb so španielskym Villarrealom. Zaujímavosťou je, že spomedzi okteta aktuálnych štvrťfinalistov vyhrali Európsku ligu resp. Pohár UEFA iba Ajax Amsterdam (1992) a Manchester United (2017).

Semifinálové súboje EL sú na programe 29. apríla resp. 6. mája, vyvrcholenie súťaže sa uskutoční 26. mája v poľskom Gdansku.
Zostávajúci program play-off futbalovej Európskej ligy 2020/2021:štvrťfinále (prvé zápasy 8. apríla, odvety 15. apríla)
Granada CF (Šp.) – Manchester United (Angl.)
Arsenal FC (Angl.) – SK Slavia Praha (ČR)
Ajax Amsterdam (Hol.) – AS Rím (Tal.)
GNK Dinamo Záhreb (Chor.) – Villarreal CF (Šp.)
semifinále (prvé zápasy 29. apríla, odvety: 6. mája)
Granada CF (Šp.)/Manchester United (Angl.) – Ajax Amsterdam (Hol.)/AS Rím (Tal.)
GNK Dinamo Záhreb (Chor.)/Villarreal CF (Šp.) – Arsenal FC (Angl.)/SK Slavia Praha (ČR)
finále (26. mája v Gdansku/Poľ.)
GNK Dinamo Záhreb (Chor.)/Villarreal CF (Šp.)/Arsenal FC (Angl.)/SK Slavia Praha (ČR) – Granada CF (Šp.)/Manchester United (Angl.)/Ajax Amsterdam (Hol.)/AS Rím (Tal.)

Viac k témam: Európska liga, Európska liga UEFA, futbal
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska liga (žreb): Slavia Praha vo štvrťfinále opäť pocestuje na ostrovy, vyzve Arsenal © SITA Všetky práva vyhradené.