Do hry o Gagarinov pohár sa možno vrátia „žolíci“ aj Barys, KHL vývoj koronavírusu pozorne sleduje

KHL Šport

19.3.2020 (Webnoviny.sk) – Vedenie ruskej Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na čele s prezidentom Alexejom Morozovom pripustilo, že kluby Jokerit Helsinki a Barys Nur-Sultan možno dostanú šancu vrátiť sa do bojov o Gagarinov pohár pre sezónu 2019/2020.

Kluby z Fínska a Kazachstanu sa zo súťaže odhlásili po 1. kole play-off KHL pre pandémiu koronavírusu, no v Rusku po tomto ich kroku rozhodli o prerušení vyraďovacích bojov predbežne do 10. apríla. Vedenie KHL teraz situáciu pozorne sleduje a pripravuje sa na rôzne scenáre ďalšieho postupu.

Akceptovať musia aj rozhodnutia vlád

„Naše pokračovanie bude závisieť od vývoja situácie s pandémiou, brať do úvahy budeme aj rozhodnutie vlády,“ informoval Morozov na oficiálnom webe KHL. Po odstúpení dvoch klubov z play-off sa objavila idea zorganizovať turnaj pre zostávajúcich šesť tímov.

„Ak by bola liga prerušená iba do 10. apríla, tak na organizáciu takého turnaja by sme mali iba 20 dní, pretože hráči majú platné zmluvy iba do konca apríla. Vylúčiť nemožno ani návrat Barysu a Jokeritu. Som si istý, že dokážeme pružne reagovať na všetky zmeny. Ak padne verdikt, že riziko ohrozenia zdravia a života je minulosťou, urobíme všetko pre to, aby sme sezónu dohrali. Aj s fanúšikmi na tribúnach,“ pokračoval niekdajší hokejový útočník.

Najskôr musí pominúť riziko pre hráčov i priaznivcov

Morozov pripomenul, že súťaž bude možno pokračovať aj po skončení apríla. V takom prípade by však bolo potrebné právne ošetriť hráčske kontrakty. „Nemôžeme ich len tak predĺžiť. Asi by bolo potrebné ich uzavrieť nanovo,“ poznamenal šéf KHL.

Zároveň dodal, že všetky kroky vedenia súťaže budú aj v súlade s právnymi predpismi. Do úvahy v Moskve budú brať aj rozhodnutie Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) o konaní alebo zrušení májových majstrovstiev sveta vo Švajčiarsku. „Čakáme v tomto smere na definitívne stanovisko IIHF,“ priznal Morozov.

Podľa jeho slov hrať sa v KHL určite nebude až dovtedy, kým potrvá riziko pre hráčov či priaznivcov. „Stať sa môže aj to, že sezónu už nedohráme, na prvé miesto totiž kladieme zdravie všetkých. Nad tým však teraz nechcem premýšľať. KHL urobí všetko pre dohratie sezóny, ak pominie riziko pre hráčov a fanúšikov,“ dodal.

V hre o Gagarinov pohár zostal už iba jeden slovenský hokejista, vo farbách moskovského Dinama pôsobí reprezentačný obranca Michal Čajkovský.

Viac k témam: IIHF Medzinárodná hokejová federácia, KHL Kontinentálna hokejová liga, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Do hry o Gagarinov pohár sa možno vrátia „žolíci“ aj Barys, KHL vývoj koronavírusu pozorne sleduje © SITA Všetky práva vyhradené.