Cristiano Ronaldo sa blíži k zarobenej miliarde, touto sumou sa môžu pochváliť traja športovci

Futbal Šport

5.4.2020 (Webnoviny.sk) – Celosvetová ekonomická kríza spôsobená koronavírusom núti aj elitných športovcov vzdať sa časti svojich horibilných príjmov. Platí to aj o hviezdnom Portugalčanovi Cristianovi Ronaldovi, ktorý napriek tomu ako prvý futbalista v histórii čoskoro prekročí v zárobkoch hranicu miliarda eur.

Elitného útočníka Juventusu Turín zrejme neminie 30-percentné zníženie platu, čo v prepočte bude znamenať škrt 20 miliónov dolárov. Jeho ročný príjem z futbalu tak zostane na úrovni 46 miliónov dolárov.

Na reklame a marketingových aktivitách však zarobí ďalších 45 miliónov a vďaka sumárnemu príjmu 91 miliónov by mal na konci roka 2020 prekročiť hranicu miliarda eur. Pre porovnanie, vlani sa celkové zárobky výnimočného hráča známeho pod skratkou CR7 pohybovali na úrovni 109 miliónov dolárov, jeho základný ročný plat aj s bonusmi sa na tom podieľal 65 miliónmi. Informuje o tom portál sport-express.ru s odvolaním sa na americký magazín Forbes.

Ako sa ďalej uvádza pred Ronaldom sa miliardovým príjmom môžu pochváli iba traja športovci. Americký golfista Tiger Woods ho dosiahol v roku 2009 a jeho krajan – boxer Floyd Mayweather v roku 2017. Legendárny basketbalista Michael Jordan prekročil miliardu v zárobkoch v roku 2015, čiže dávno po ukončení kariéry, ktorá sa datovala k rokom 1984 – 2003.

Zdroj: Webnoviny.sk – Cristiano Ronaldo sa blíži k zarobenej miliarde, touto sumou sa môžu pochváliť traja športovci © SITA Všetky práva vyhradené.