Corinne Suterová premiérovo uspela v zjazde Svetového pohára, Vlhová neštartovala

Ostatné športy Šport

11.1.2020 (Webnoviny.sk) – Sobotňajší zjazd žien v rámci Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v rakúskom zimnom stredisku Altenmarkt-Zauchensee, bol bez slovenskej reprezentantky Petry Vlhovej i líderky seriálu Mikaely Shiffrinovej z USA. Premiérovou víťazkou na tejto úrovni sa stala Corinne Suterová zo Švajčiarska. Vicemajsterka sveta z roku 2019 pred rovnako prekvapujúco druhou v poradí Nicol Delagovou z Talianska (+0,29) a svojou krajankou Michelle Gisinovou (+0,98). Suterová sa dostala na čelo hodnotenia tejto disciplíny so ziskom 225 bodov.

Vlhová sa počas víkendu predstaví iba v nedeľňajšej v alpskej kombinácii. Prvú alpskú kombináciu v tejto sezóne Svetového pohára žien zrušilo počasie, pred Vianocami sa vo Val d’Isére nejazdilo. Druhý pokus pre zjazdárske univerzálky príde v Zauchensee a bude pri tom aj Vlhová, ktorá je úradujúca vicemajsterka sveta v tejto disciplíne alpskej všestrannosti. Nedeľňajšia súťaž sa začne o 9.15 h jazdou v super G a o 11.45 h príde na rad slalomové kolo.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní

Altenmarkt-Zauchensee (Rak.)

zjazd žien: 1. Corinne Suterová (Švaj.) 1:18,79 min, 2. Nicol Delagová (Tal.) +0,29, 3. Michelle Gisinová (Švaj.) +0,98, 4. Sofia Goggiová +1,01, 5. Francesca Marsagliová (obe Tal.) +1,21, 6. Tina Weiratherová (Licht.) +1,36.

Viac k témam: Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Corinne Suterová premiérovo uspela v zjazde Svetového pohára, Vlhová neštartovala © SITA Všetky práva vyhradené.