Bývalý oštepár oslávil narodeniny maratónom, odbehol ho na dvore svojho domu (video)

Ostatné športy Šport

2.4.2020 (Webnoviny.sk) – Obdobie obmedzení v súvislosti s pandémiou koronavírusu je ako stvorené na vymýšľanie rôznych pohybových aktivít v netradičnom prevedení či na neobvyklých miestach. Nedávno sa objavila správa, že francúzsky rekreačný bežec Elisha Nochomovitz sa rozhodol v domácej karanténe zabehnúť maratón.

Obvod prebehol 6000-krát

Využil na to sedem metrov dlhý a meter široký balkón a po jeho obvode prebehol približne 6000-krát, až kým mu aplikácia neukázala dosiahnutú dĺžku 42 195 m. Potreboval na to 6 hodín a 48 minút.

Viac o téme: Koronavírus

Z Anglicka prišli informácie o podobnom kúsku. James Campbell, bývalý profesionálny oštepár, strávil uplynulú stredu netradične. Svoje 32. narodeniny oslávil tým, že na malom dvore svojho domu behal z jedného konca na druhý.

Dôvodom k tomuto bláznovstvu bol sľub, že ak jeden z jeho príspevkov na sociálnej sieti Twitter dosiahne hranicu 10-tisíc ´retweetov´, zabehne maratón.

Pre zdravotníkov vyzbieral peniaze

Campbell musel absolvovať túto vzdialenosť na šesťmetrovom dvore, ktorého povrch tvorila tráva, kamene a dlažba malej terasy. Aby dosiahol takmer 42,2 km, potreboval prebehnúť cez dvor aspoň 7-tisíckrát.

Kým odbehol celý maratón za niečo vyše 5 hodín, podarilo sa mu získať viac ako 18 000 libier pre Britskú národnú zdravotnú službu, ktorej chce takto pomôcť v boji proti pandémii.

Svoj maratónsky počin s označením #6metregardenchallenge vysielal v priamom prenose a neunikol ani pozornosti anglickej futbalovej legendy Geoffa Hursta. Spoza plota ho povzbudzovali susedia. Ako vidieť, vynaliezavosti v športe sa medze nekladú ani v ťažkých časoch spôsobených pandémiou koronavírusu.

Viac k témam: Koronavírus, maratón
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalý oštepár oslávil narodeniny maratónom, odbehol ho na dvore svojho domu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.