Borussia Mönchengladbach a László Bénes sa dohodli na predĺžení zmluvy

Futbal Šport

21.11.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenský futbalový reprezentant László Bénes predĺžil zmluvu s lídrom nemeckej futbalovej I. bundesligy Borussiou Mönchengladbach do roku 2024. Informuje o tom oficiálny klubový web.

Dvadsaťdvaročný rodák z Dunajskej Stredy podpísal novú zmluvu vo štvrtok. Bénes pôsobí v Nemecku od leta 2016. V aktuálnej sezóne zasiahol do desiatich duelov Borussie v I. bundeslige, no bez gólového zásahu. Okrem toho sa predstavil aj v dvoch zápasoch domáceho pohára a v troch súbojoch Európskej ligy.

„Po hosťovaní v Kieli v minulej sezóne sa ‚Laci‘ naplno etabloval v našom prvom tíme, v tejto sezóne zasiahol už do pätnástich súťažných zápasov. Ide o novú tvár v mužstve a teší nás, že u nás zotrvá dlhší čas,“ uviedol športový riaditeľ klubu Max Eberl.

László Bénes prišiel do Mönchengladbachu po pôsobení v MŠK Žilina, predtým hral aj za maďarský Györ. Mladý futbalista v reprezentácii SR zatiaľ odohral tri stretnutia, v novembri 2019 však proti Chorvátom a Azerbajdžancom absentoval pre problémy s členkom.

Viac k témam: Borussia Mönchengladbach, Bundesliga, I. bundesliga
Zdroj: Webnoviny.sk – Borussia Mönchengladbach a László Bénes sa dohodli na predĺžení zmluvy © SITA Všetky práva vyhradené.