Biatlonovú štafetu v Hochfilzene ovládli Nóri, Slováci mali najhoršiu streľbu

Ostatné športy Šport

15.12.2019 (Webnoviny.sk) – Mužské štafety na 4 x 7,5 km v rámci 2. kola Svetového pohára v biatlone v rakúskom Hochfilzene ovládli reprezentanti Nórska. Tí sa tešia z piateho štafetového víťazstva po sebe, pričom najväčší podiel na ňom mal Johannes Thingnes Bö. Na záverečnom úseku zmazal nemecký náskok a po dramatickej koncovke bol v cieli o dve sekundy skôr než Benedikt Doll. Tretiu priečku vybojovali Francúzi, hoci neštartovali ich lídri ako Martin Fourcade či Simon Desthieux.

Nóri zlomili Nemcov v poslednom kole

Nóri boli jednoznačným favoritom, ale ich ambície výrazne narušil na druhom úseku Erlend Bjöntegaard, ktorý musel absolvovať trestný okruh. Johannes Thingnes Bö túžil v Hochfilzene po dosiahnutí víťazného hetriku a napokon nadviazal na triumfy z rýchlostných a stíhacích pretekov.

Po záverečnej streľbe v stoji strácal na Nemca Dolla 13,8 sekundy, ale v poslednom bežeckom kole ho predstihol. Nóri naposledy nezvíťazili v štafetových pretekoch 13. januára 2019, keď sa v nemeckom Oberhofe tešili Rusi.

Štyri trestné okruhy Slovákov

Slovenské kvarteto Michal Šíma, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko, Martin Otčenáš sa príliš nevyznamenalo a obsadilo 19. miesto. Slováci mali vôbec najhoršiu streľbu zo všetkých tímov a museli absolvovať až štyri trestné okruhy, teda o 600 metrov viac.

Zaujímavosťou je, že rovnaký počet trestných kôl i umiestnenie dosiahli v úvode sezóny vo švédskom Östersunde. Ďalšie štafetové preteky sú na programe 11. januára 2020 v spomenutom Oberhofe.

Svetový pohár v biatlone

2. kolo – Hochfilzen (Rak)

Muži – štafety 4x 7,5 km: 1. Nórsko (Johannes Dale, Erlend Bjöntegaard, Tarjei Bö, Johannes Thingnes Bö) 1:14:44,2 h (1+7), 2. Nemecko (Erik Lesser, Johannes Kühn, Arnd Peiffer, Benedikt Doll) +2,0 s (0+6), 3. Francúzsko (Antonin Guigonnat, Emilien Jacquelin, Fabien Claude, Quentin Fillon Maillet) +51,9 (1+8), 4. Kanada (Jules Burnotte, Scott Gow, Aidan Millar, Christian Gow) +1:28,7 min (0+6), 5. Česko (Michal Šlesingr, Michal Krčmář, Adam Václavík, Jakub Štvrtecký) +1:52,2 (0+9), 6. Rusko (Matvej Jelisejev, Eduard Latypov, Dmitrij Malyško, Alexander Loginov) +2:01,7 (1+8), … 19. Slovensko (Michal Šíma, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko, Martin Otčenáš) +5:47,5 (4+12)

Viac k témam: biatlon, Svetový pohár v biatlone
Zdroj: Webnoviny.sk – Biatlonovú štafetu v Hochfilzene ovládli Nóri, Slováci mali najhoršiu streľbu © SITA Všetky práva vyhradené.