Beckhamov klub má pred prvým zápasom problém, súvisí s patentom Interu Miláno

Futbal Šport

12.2.2020 (Webnoviny.sk) – Futbalový klub Inter Miami ešte neodohral žiadny súťažný zápas a už musí čeliť prvým problémom. Nováčik tohtoročnej edície zámorskej Major League Soccer možno bude musieť pristúpiť k zmene názvu a v súťaži vystupovať pod novým menom.

Ako uviedol web britského denníka The Guardian, všetko spôsobil postoj talianskeho klubu Inter Miláno. Predstavitelia „nerazzurri“ si v roku 2014 nechali v USA na tamojšom úrade pre patenty a ochranné známky zaregistrovať značku Inter.

Taliani už dokonca vyhrali aj súdne konanie týkajúce sa porušenia ich práv. Podľa organizácie z Miami však Milánčania nemali dôvod na protesty, nakoľko na svete existuje mnoho klubov s názvom Inter.

Pre klub vo vlastníctve bývalého anglického futbalistu Davida Beckhama to nie je zďaleka prvý problém v súvislosti so vstupom do MLS. Niekdajší hráč Manchestru United, Realu Madrid či Paríža St. Germain chce v Miami postaviť nový štadión, proti sebe má však mnohých vlastníkov pozemkov. Inter Miami má úvodný zápas v MLS odohrať 14. marca proti Los Angeles Galaxy, zhodou okolností Beckhamovmu bývalému zamestnávateľovi.

Viac k témam: MLS Major League Soccer
Zdroj: Webnoviny.sk – Beckhamov klub má pred prvým zápasom problém, súvisí s patentom Interu Miláno © SITA Všetky práva vyhradené.