Američan Shane Larkin vytvoril strelecký rekord a prepísal históriu basketbalu v Európe

Ostatné športy Šport

30.11.2019 (Webnoviny.sk) – Američan Shane Larkin sa v piatkovom euroligovom stretnutí medzi tureckým Anadolu Efes Istanbul a nemeckým Bayernom Mníchov (104:75) zapísal do histórie basketbalu na „starom kontinente“. Dvadsaťsedemročný hráč sa na víťazstve domáceho mužstva podieľal 49 bodmi, čo predstavuje rekordné číslo v spomenutej súťaži.

Ako pripomenul web basket.zoznam.sk, doterajším maximom v moderných dejinách Euroligy (od roku 2000, pozn.) bolo 41 bodov, ktoré v jednom zápase v minulosti dokázalo nasúkať kvarteto hráčov – Alphonso Ford, Carlton Myers, Kaspars Kambala a Bobby Brown.

Larkinovi k výnimočnému počinu pomohla hlavne vysoká úspešnosť streľby spoza trojkového oblúka, keďže z 12 pokusov mu do koša spadlo až desať.

Vyrovnal tak rekord Andrewa Goudelocka z roku 2014, ktorý ako hráč iného istanbulského tímu Fenerbahce dal 10 „trojok“ zhodou okolností taktiež proti Bayernu Mníchov. „Toto bol jeden z tých zápasov, keď na začiatku trafíte pár pokusov a obruč je pre vás zrazu veľká ako oceán,“ poznamenal Larkin.

Viac k témam: Euroliga basketbalistov
Zdroj: Webnoviny.sk – Američan Shane Larkin vytvoril strelecký rekord a prepísal históriu basketbalu v Európe © SITA Všetky práva vyhradené.